Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Reading List – porcja ciekawych tematów do kawy i poduszki

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Paweł Opydo niedawno ruszył z ciekawym tematem, a mianowicie stworzył stronę, która agreguje interesujące wpisy z innych stron, blogów oraz serwisów internetowych. To coś na wzór Read & Trust, dla tych z Was, którzy śledzą strony anglojęzyczne. Sam chciałem podjąć wyzwanie i stworzyć coś podobnego, ale zmierzyłem siły na zamiary – zabrakło najzwyczajniej w świecie na to czasu.

Założenie Pawła jest takie, że jeśli szukasz czegoś do poczytania, to zamiast marnować czas na poszukiwanie odpowiednich treści na portalach Gazety czy innych, których treści są z każdym dniem coraz gorsze1, to udasz się po prostu na Reading List, wybierzesz odpowiednią kategorię i znajdziesz coś ciekawego do czytania.

Muszę przyznać, że osobiście znalazłem tylko garstkę tematów, a zerkam tam kilka razy dziennie, które zainteresowałyby mnie. Fakt, że mam specyficzne potrzeby, ale na luźny wieczór to idealne miejsce do dobrania sobie czegoś ciekawego do Pocket lub Instapaper. Oczywiście najlepsze są moje teksty, które znajdziecie w kategorii ‚technologia’ – jakże mogłoby być inaczej2?

Żarty na bok. Cieszę się, że coś takiego w końcu powstało, ponieważ brakuje takich serwisów w Polsce. Liczę też na to, że zaproponujecie Pawłowi nowe blogi i twórców treści. Wzajemne promowanie się zawsze będzie pozytywny zjawiskiem i wszyscy na tym skorzystamy, przede wszystkim dlatego, że otrzymamy wartościowe teksty do czytania.

Reading List →

  1. Oczywiście moim zdaniem.
  2. Trochę ironii na poniedziałkowy poranek nie zaszkodzi.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.