Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowe iPady mini na jesień 2013 i wiosnę 2014 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Brooke Crothers:

„We see two refreshes coming. One in the second half of this year, then one in Q1 [first quarter] of 2014,” analyst Richard Shim told CNET late Sunday night. „The Q1 [2014] device will have a Retina display plus an updated processor,” Shim added.

Shim jest analitykiem — to po pierwsze. Po drugie, podejrzewam, że swoje przypuszczenia opiera o fakt, że iPad 3 i 4 były tak blisko siebie. To jednak była wyjątkowa sytuacja, ponieważ właśnie pojawił się nowy iPhone ze złączem Lightning.

Nie spodziewajcie się trzeciej generacji iPada mini zaraz po wydaniu modelu z Retiną.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • iPad mini z Retiną to było by coś na prawdę fajnego. Może wtedy przesiadłbym się z jego większego brata właśnie na mini.

  • A moim zdaniem jeszcze daleka droga do iPada mini z Retiną. Dodanie takiego ekranu spowoduje, na ten moment, znaczne podniesienie wagi i grubości urządzenia, czyli zmiażdżenie dwóch, najważniejszych zalet miniaka.

  • Marcin Dmochowski

    „Nie spodziewajcie się trzeciej generacji iPada mini zaraz po wydaniu modelu z Retiną.” – ale analityk (taki wróżbita) wcale tego nie sugeruje we wspomnianym cytacie. A trzeba przyznać, że byłby to niezły ruch: Ci którzy czekają na 2nd Gen aby uniknąć problemów wieku dziecięcego pobiegliby kupić, a potem po wydaniu retiny pobiegliby znowu.

  • Gdy spojrzymy na wnętrze to jest sporo miejsca na baterię, ale tak jak mówisz, waga podskoczy wtedy. Może też ucierpieć sam czas pracy na baterii, a to znowu krok wstecz poniekąd. Wiosna to chyba bardziej prawdopodobny termin premiery.

  • MarioFraszczak

    Nie wspominając o cenie … Podobno i tak Apple mniej na nim zarabia