Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jawbone uruchamia API dla Up; nazywa go Up Platform

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Ogłoszenie Jawbone poprawiło mi znacząco humor — nowa wersja aplikacji (2,5) wspiera świeżutki jak bułeczki z piekarni API. Oprócz tego, Jawbone również poinformowało, że kupili BodyMedia, zajmującego się profesjonalnymi opaskami do monitorowania ciała.

API jest na razie zamknięte i tylko wybrani partnerzy mają do niego dostęp. Na starcie mamy dostęp do produktów: Withings, RunKeeper, IFTTT, MyFitnessPal, MapMyFitness, Wello, Notch, Sleepio oraz Loseit. Dla mnie kluczowymi są pierwsze trzy — korzystam z nich regularnie, a możliwość wymiany informacjami pomiędzy nimi jest dla mnie bezcenna. Tak, informacje podążają w obu kierunkach, czyli powinniśmy mieć do nich dostęp w każdej z powyższych, a możliwość integracji IFTTT daje sporo możliwości. Teoretycznie, możemy w ten sposób zintegrować aplikacje, które nie są na liście, ale które działają z IFTTT.

Nie mam już żadnych wątpliwości co do wyboru pomiędzy FitBitem, a Jawbone. Up zdecydowanie wygrywa, w moim przypadku oczywiście, w tej konkurencji.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.