Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Facebook Home jest tylko tak ładny jak Wasi znajomi →

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Ellis Hamburger:

Facebook’s images are stunning, but how does your lock screen look when it’s actually a stream of oversaturated Instagram photos and out-of-focus baby pictures? Or worse? As of this writing, the first thing in my News Feed is an image of a friend who used AMC’s „Dead Yourself” app to mutilate her face — a grotesque sight. The next photo is a group of friends in bikinis on spring break. The third is a friend’s selfie. When you install Facebook Home (or buy an HTC First), your homescreen will be whatever your friends are posting, no matter how good, bad, or downright terrible. When you press the sleep button to unlock your device, these are the kinds of images that will come to life on-screen.

To właśnie problem, który może totalnie zabić tą koncepcję dla wielu użytkowników, ponieważ Facebook Home będzie tylko tak ładny jak nasi znajomi i ich zdolności robienia przyzwoitych zdjęć. Muszę od razu powiedzieć, że przez jednego takiego na moim feedzie, który zajmuje się wrzucaniem tylko i wyłącznie paskudztw1 z internetów, nie spodziewam się rewelacji.

  1. Memów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • O tym chciałem napisać w komentarzu pod twoim poprzednim wpisem. Mam 68 znajomych na facebooku. Większość z nich robi zdjęcia „kalkulatorem” lub „żelazkiem”, a nawet „pralką”. Żeby to się prezentowało tak ładnie jak na reklamach to oczywiście musi być to dobrej jakości – a tak niestety nie jest. Osobiście nie chciałbym dostawać w twarz codziennie słabej jakości zdjęciami odblokowując ekran. Jeszcze nie widziałem nigdzie dokładnego review jak wygląda telefon w całości i co potrafi prócz pokazywania zdarzeń z facebooka. Geekiem (choć piszę aplikacje na iOS i OSX) nie jestem, lubię gotowe rozwiązania, nie lubię grzebać w telefonie czy systemie. Jeśli ktoś wiąże swoje życie bardzo ściśle z facebookiem to ten telefon może być czymś fajnym. Ja odkąd mam iPada (od roku) staram się ogarniczać facebooka na komputerze, a teraz staram się go ograniczać na iPadzie i iPhone – udaje mi się, a mój timeline dostaje 3-5 wpisów w ciągu dnia. Poczekam na jakieś konkretne recenzje, aby wyrazić się konkretniej o tym produkcie. Póki użytkownicy nie będą dostawać na główny ekran „suggested apps, friends, products, sites” myślę że można będzie tego używać.

    Edit. Zapomniałem dodać, że telefon i cały facebook ma sens jeśli znajomi są z twojej okolicy.