Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Samsung zaprezentuje, lub nie, telefon nazwany Galaxy S IV, który może, ale nie musi, inaczej się nazywać

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

CNET wczoraj usiadł, aby porozmawiać z Y.H. Lee, vice-szefem mobilnych produktów Samsunga. Dowiedzieli się, że jak koreański gigant wybiera materiał dla swoich telefonów, to pod uwagę nie bierze tylko jakość samego urządzenia, ale również jak dany materiał wpłynie na produkcję i jej wydajność. To stoi w dokładnej sprzeczności z filozofią Apple, która próbuje wyprodukować najlepsze możliwe urządzenie – oczywiście też idą na kompromisy, ale nie na takie. Nawet HTC zdecydował się na jakość … Ale to mniej istotne …

At a time when competitors are using glass, aluminum, and even higher quality plastics such as polycarbonate, Samsung has stuck to its guns with a thin, bendable plastic body.

CNET założył na tej podstawie, że nadchodzący Galaxy S IV będzie również wykonany z tego taniego materiału. To z kolei oburzyło Samsunga, który poinformował, że dziennikarze nie powinni zakładać, że Galaxy S IV będzie miał plastikową obudowę, ponieważ Y.H. Lee nigdy nawet o nim nie wspomniał i opowiadał o ogólnej filozofii designu Samsunga. Co więcej – nie spodobało im się również to, że dziennikarze nazywają nadchodzącego Galaxy S IV … Galaxy S IV, ponieważ to urządzenie może, ale nie musi się tak nazywać oraz może, ale nie musi istnieć.

Tak więc drodzy czytelnicy, 14-ego marca odbędzie się, lub nie, premiera nowego telefonu, lub nie-telefonu, Samsunga, na którego premierę możecie przyjść, lub nie przyjść, na Time Square w Nowym Jorku. Ma rzekomo mieć lub nie mieć 5″ ekranu o rozdzielczości 1080×1920 oraz cztero- lub nie cztero-rdzeniowy SoC z 2 GB RAM.

A Wy jak sądzicie? Pozostaną wierni plastikowi dla telefonu-którego-nie-wolno-nam-nazywać-Galaxy-S-IV?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Może rozwiniesz konkretnie myśl?

 • RobsonPL

  Żenujące to jest zachowanie Samsunga. Będzie plastik-fantastik, a próbują jeszcze omamić niedowiarków.

 • lookash

  Haha, „ten którego imienia nie wolno wymawiać” :D

 • Maciej Czechowski

  „A ja dalej czekam na moje Ergo…”
  XD

 • bLaDe827

  osobiscie czekam na premiere S4 gdyz licze na to ze Nexus 4 poleci w doł albo chociaz bedzie NORMALNIE dostepny w Polsce

 • KLUSEK

  Przecież to normalne w każdej firmie na świecie, że liczy się korzyści i straty z zastosowania konkretnego materiału. Chyba nikt nie łudzi się, że w Samsungu tego nie liczyli, tak samo jak w Apple. Różnica jest taka, że Apple od dawna ma sprzęt aluminiowy i plastikowego nikt by nie kupił – ale to nie znaczy, że nikt w Apple nie połasiłby się na dodatkowy zysk z powodu zastosowania tańszego materiału ;) … Po prostu nie mogą, Samsung natomiast może, bo nie podniósł jeszcze wysoko sobie poprzeczki.

 • KLUSEK

  W jaki sposób premiera S4, ma spowodować dostępność N4 w Polsce ?

 • Simarillion nie rozwinie myśli bo on poprostu nie myśli, przykładem tego jest jego komentarz powyżej.

 • maro

  komentarz Simariliiona jest przykładem tego, że on myśli, iż to po prostu żenujący wpis – zresztą nie tylko on tak pewnie myśli – co tu rozwijać?