Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Podcasts.app dla iOS – stwórz własnę stację radiową

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Wczoraj pojawiła się aktualizacja dla Podcasts.app – aplikacji Apple do słuchania podcastów. Przez pięć lat była częścią aplikacji iTunes i w końcu, w iOS 6, została wyłączona jako samodzielny program. Oznaczona numerem 1.2 zdaje się poprawiać wszystkie błędy wieku dziecięcego.

Pominę zupełnie wygląd poprzedniej wersji. Nowa rezygnuje ze skeumorfizmu i stawia na proste i czytelne UI utrzymane w konstrastującej tonacji. Znacznie ważniejsza jest jednak poprawiona użyteczność aplikacji oraz jej zwiększona responsywność. U mnie zdaje się działać kilkukrotnie szybciej. Jeśli jeszcze nie korzystacie z Instacast dla iPhone’a i iPada, którego osobiście polecam, i wolicie darmowego Podcasts, to zapraszam na przepis, który pozwoli Wam stworzyć własną stację radiową.

Przepis na Retro Rocket Network Radio

Podcasts Own Station 02

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, to zasubskrybować nasze podcasty – w tym konkretnym przykładzie będą to1 Nadgryzieni, Małe Filmidło i AndroidNow. W tym celu należy albo przejrzeć listę najpopularniejszych stacji, albo po prostu udać się do „sklepu” z podcastami i tam odnaleźć nasze trzy pozycje. Po ich zasubskrybowaniu należy wyjść ze sklepu. Następnie musimy przejść do zakładki My Stations i w górnym lewym rogu wybrać New station oraz wprowadzić stosowną nazwę.

Podcasts Own Station 03

Teraz należy zaznaczyć, które podcasty spośrób wszystkich subskrybowanych przez nas, chcemy dodać do tej „stacji radiowej.” Oczywiście należy wybrać te zgodnie z obrazkiem i wcisnąć Done.

Podcasts Own Station 04

Na koniec pozostaje już tylko wybrać z listy pod lewej stronie interesującą nas stację, znaleźć cichy kącik i oddać się przyjemności.

Smacznego!

  1. Na dzień dzisiejszy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.