Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

MYO – pasek na rękę za pomocą którego możesz kontrolować komputer →

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Nick Summers:

Thalmic Labs has launched an innovative new armband today called MYO, which allows anyone to control and interact with technology using only their fingers and hands.

The unique gesture control device can be worn just above the elbow on either arm and detects the electrical activity produced by the user’s muscles. Some of the real world applications include being able to scroll up and down a webpage just by lifting or lowering your hand, as well as swiping to the left and right with two fingers in order to switch between desktop apps.

Sporo osób podsyłało mi to urządzenia różnymi metodami komunikacji, przedstawiając je jako rewolucję. Niektórzy redaktorzy również się nim zachwycają jakby to była jakaś rewolucja. Być może jest pod względem zastosowanej technologii, ale kompletnie nie widzę jakby to miało się sprawdzić w praktyce. Siedzę sobie spokojnie przed komputerem i nagle odsuwam się od niego, aby nie uderzyć w ekran? Następnie zaczynam nią machać? Może to już starość i brak wiary, ale kiedyś pokazywali rękawice, które miały oferować podobne rzeczy. Kiedyś, czyli z dziesięć lat temu. Nie przyjęły się. A może coś przegapiłem w sprawie MYO?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.