Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dropbox kupił Mailboxa!

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Wczoraj miało miejsce niesamowite wydarzenie – Mailbox został kupiony za kwotę około 100 milionów dolarów. Ale to nawet nie to jest niesamowite. Większe wrażenie, znacznie, zrobiły na mnie dwie inne rzeczy …

Po pierwsze i to najważniejsze dla fanów Mailboxa – Dropbox nie kupił ludzi tylko komplet z produktem. Nie mają go zamiaru zamykać. Wręcz przeciwnie! Będzie rozwijany. Drugą zaskakującą dla mnie wiadomością jest fakt, że Mailbox jest otwarty dla publiczności od zaledwie 35 dni. Ewidentnie panowie z Dropboxa nie chcieli przegapić okazji, a plany są nie byle jakie. Zdradzają zresztą tylko jeden mały fakt …

Plus, imagine what cool things you could do if your Mailbox was connected to your Dropbox…

Integracja to mało. Po ostatnich wydarzeniach i zagrywkach Google, mam jeszcze mniej zaufania do tej firmy. Naprawdę nie zdziwiłbym się gdyby odwrócili kota ogonem w sprawie swoich usług pocztowych albo innych. Chciałbym zobaczyć dziecko z tytułowego związku – własną, płatną usługę powiązaną z moim Dropboxem, która dostarczałaby mi pocztę za pomocą Mailboxa. Nie wahałbym się sekundy za to zapłacić i zrezygnować w całości z Google’a. Niestety potrzebowałbym jeszcze klientów na iPada, Androida i OS X – to pewnie trochę potrwa, ale to pierwszy krok do uniezależnienia się od Google oraz dobrej alternatywy dla Gmaila na Androidzie. W głowie mi się nie mieści, że nie ma tam sensownych klientów pocztowych poza Gmailem, który naturalnie nie wspiera nic innego.

Więcej artykułów w temacie Mailboxa

 1. Mailbox – rewolucja w (G)mailu
 2. Mailbox dla iPhone’a – podsumowanie po pierwszym tygodniu
 3. Mailbox? Ja dziękuję – straciłem cierpliwość

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • koralfx

  Potrzebne są tylko 3 rzeczy, żeby przekonali do siebie: dużo miejsca za niedużo kasy (nie chcę za darmo), sprawny push na ajfonie (najlepiej w natywnej aplikacji, ale nie wiem czy to możliwe), adres mailowy we własnej domenie. Wtedy biorę bez wahania. Pozbędę się nawet Gmaila.
  Na razie w ramach odchodzenia od Google zaprzyjaźniam się z Fever.

 • Jedno jest pewne: ekipa Mailbox udowodniła, że model biznesowy przyjęty dla tego produktu się sprawdził. ;)

 • Możliwe, jeśli będzie ich stać na serwery jak Google (Gmail app na iOS ma push przecież :-) ).
  Co do samego połączenia to bardzo fajne, mam tylko nadzieje, że nie skończy się jak z Sparrow-em.

 • koralfx

  Rzecz w tym, że ja najchętniej widziałbym pusha w natywnej aplikacji, przynajmniej jako dodatkowa opcja w ramach konwencjonalnego zastosowania , ale w sumie nie po to kupili Mailbox-a. Gmail app oczywiście ma sprawny push, więc MB pewnie też będzie miał.
  Ale to wszystko nic – ze względu na specyfikę działania programu potrzebny jest soft na każdą platformę, czyli dokładnie to o czym pisał Wojtek w tekście.

 • 0nerdgasm0

  Dobrze że podpisałeś Dropboxa i Mailboxa na obrazku – można się pogubić :P

 • marekjot

  Sparrow’a nie bylo stac na pusha, a to co oferowali nie bylo zgodne z polityka appla i nie zostalo dopuszczone.

 • Przecież Mailbox ma push sam w sobie.

 • mickundo

  Bez przesady, Google nie zamknie Gmaila. Czemu? Bo z zamknięciem poczty musiało by się wiązać też zamknięcie YouTube. Każde konto na YT to w istocie konto Gmail. Za dużo kasy z reklam mają by się zdecydować na taki samobójczy krok.

 • dc

  Sparrow nie miał pusha bo nie trzymał danych do konta na serwerze. Na iOS to jedyna szansa na push bo aplikacje nie mogą w tle sprawdzać maila ot tak. Mailbox trzyma dane do konta, sam analizuje kiedy jest mail i wysyła pusha.

  Co do samego przejęcia – raczej to brzmi jak zarżnięcie produktu. Bo jakakolwiek integracja wymagałaby od Dropboxa ogromnych inwestycji. Chyba nikt nie sądzi, że infrastrukture mailową na miarę Gmaila można postawić ot tak sobie.

 • Marek

  Aktualny link na gratisowe 500 mb w Dropbox
  https://db.tt/uL4N1HAb
  Zarejestruj się przez niego i ciesz się większym limitem :)