Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

PS4 ma rzekomo streamować gry z PS3 przez internet →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Sean Hollister:

Previous generations of PlayStation have offered backward compatibility with games built for previous systems — you could put a PS1 disk in a PS2, for instance, and PS2 games worked in some PS3s — but the next PlayStation is expected to use AMD x86 chips, which wouldn’t be compatible with the architecture used in previous systems. By hosting earlier generations of games on servers and streaming them instead, this could be a way to ensure some form of backwards compatibility despite the AMD chips.

Wątpię, aby wiele osób chciało z tego korzystać, pod warunkiem, że starsze perełki takie jak Assassin’s Creed zostaną przeportowane na PS4. Powiem jednak jedno – jeśli Sony zdecyduje sie na streamowanie gier to będzie to ogromny błąd. Rozumiem potrzebę cięcia kosztów i ewentualny brak możliwości włożenia hardware’u PS3 do PS41, ale streaming gier, szczególnie przy „naszym” internecie, wkurzy wiele osób.

 1. Podobnie jak w moim PS3 jest chip z PS2 – tak wykorzystuję go, od święta, ale jednak.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jonasz Sowada

  No, to będzie mega fail. W Polsce podejrzewam absolutnie nie do zaakceptowania. Ale kto tam na Polskę patrzy. Chciałbym aby u nas były takie internety jak w USA.

 • Odnośnie emulacji PS2 na PS3, to masz wersję US (NTSC)? Bo w pierwszych europejskich (60GB) emulacja PS2 była już tylko programowa, bez chipów z PS2. Potem z tego całkowicie zrezygnowali.

 • MarioFraszczak

  Podobne narzekania były przy poprzednich generacjach konsol i szybko po premierze ucichły … Skok jakościowy będzie tak duży że nikogo gry z poprzednich generacji obchodzić nie będą .
  Zresztą jestem pewien że streamowanie gier PS3 będzie – w końcu po co Sony wydał 380mln dolarów za Gaikai …

  I jeszcze jedna mała dygresja bo Wojtku zauważyłem że często piszesz lub mówisz o czymś o czym nie do końca wiesz …. Testowałeś wogóle rozwiązania typu OnLive czy Gaikai ? ja ze swoim 8mbs netem nie miałem problemów jakoś z graniem w chmurze . Uważam osobiście że to świetny pomysł , lepszy taki niż kategoryczne NIE dla gier PS3.

  A tak w ogóle to czekam na nowego XBOX . :)

 • Maciej Winiarski

  W USA przeciętne łącze wcale nie jest takie szybkie. Za to w Korei czy Japonii…

 • Wiem jak się zachowuje gra single player vs multiplayer. Nie jest potrzebny geniusz żeby sobie wyobrazić lagi na tego typu rozwiązaniach. 100ms już jest nie do zaakceptowania.

 • W drugich była programowa. Była krótka seria z chipem PS2.

 • mataman

  Skoro onlive działał ok to czemu to ma nie działać? Chipow z ps3 nie będzie właśnie dlatego żeby trzepać kasę za te same gry po raz drugi, proste jak budowa cepa.

 • Uruchomienie gier z PS2 na PS3 to fikcja. Tylko pierwsza generacja PS3 miała montowany chip z PS2 (i 4 USB!), ale podobno z tej przyczyny konsola sie przegrzewała i w następnych generacjach sprytnie usunieto juz bebechy PS2, a przy naprawach gwarancyjnych wymieniano ludziom konsole na nowsze. Tym sposobem Sony skutecznie uniemozliwilo odpalanie starych tytulow na PS3 (no chyba ze ktos kupi gre po raz kolejny w PS Store albo reedycje na PS3 z dopiskiem HD).

  Mnie raczej martwi mozliwosc nieumieszczenie zadnego czytnika plyt w kolejnej generacji PS. W koncu Sony juz od dluzszego czasu kombinuje jak tu zwalczyc rynek gier uzywanych, a przeniesienie wszystkiego do PS Store zabiloby go skutecznie.

 • Żyję zatem w fikcyjnym świecie, bo nadal gram w Gran Turismo na swoim PS3, a konsola się nie przegrzewa.