Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Mac Pro rzekomo na wiosnę 2013

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

France Systémes to integrator rozwiązań dla edukacji, przy czym oparte są one właśnie na Makach. Poinformowali w swoim biuletynie, że na wiosę bieżącego roku pojawi się nowy Mac Pro. Firma ma rzekomo 80% rynku we Francji. To są informacje, które trudno mi potwierdzić z moją znajomością francuskiego, więc też z dużą dozą niepewności podchodzę do całości.


France Systémes w swoim biuletynie napisało:

(…) Apple nous informe qu’une nouvelle gamme Mac Pro va sortir au printemps 2013.

Tłumaczenie moje:

Apple poinformował nas, że nowy Mac Pro ukaże się wiosną 2013.

Wiemy natomiast, że obecne modele zostaną wycofane ze sprzedaży na terenie EU ze względu na niezgodność z regulacjami unijnymi. Tim Cook napisał w czerwcu 2012, w liście do klienta, że odświeżony Mac Pro pojawi się właśnie w 2013.

Co o tym sądzicie? Ściema czy nie?

Źródło: Biuletyn France Systémes

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Bardzo fajnie.
  Ale nowymi ich nazwać nie można. Skoro obecnie to już jest i działa, tylko że u konkurencji.

 • Co jest i działa u konkurencji?

 • koralfx

  Oby jednak to była prawda, bo po całodniowym wgryzaniu się w temat jedynego jego aktualnego zamiennika -hackintosha – widzę, że wcale tak pięknie nie jest. Wiem, że będzie drogi (liczę, że nie aż tak jak poprzednie generacje) ale przynajmniej będzie w miarę bezkompromisowy. Trzeba zapłacić na starcie na siłę tyle ile się da, resztę żeby nie bolało, rozłożyć w czasie w ratach czy innych lizingach i przynajmniej pracować spokojnie, nie martwiąc się hipotetycznym padem systemu po jego aktualizacji.
  Jeden warunek – niech w końcu się pojawi…

 • Ptaki nisko latają i też czuję w kościach, że na wiosnę w końcu je zobaczymy.

 • Choć Power Mac G5 znacznie różnił się w środku od obecnych Maców Pro, to jednak design zewnętrzny ma już prawie 10 lat.

 • Do dnia dzisiejszego nikt nie zrobił ładniejszej seryjnie produkowanej obudowy.

 • Racja, Apple nie zmienia czegoś co jest idealne, ale znając tą firmę na pewno mają coś w zanadrzu.
  Wystarczy spojrzeć na RetinaBooki, design prawie ten sam, ale te smaczki nie tylko widoczne na zewnątrz są wspaniałe.

  Na pewno będzie w jaśniejszym odcieniu alu pasującym do Maców z tej epoki, ale nigdy design kosztem możliwości, to jednak segment PRO i nie ma co liczyć na zmiany tak drastyczne jak w nowym iMacu, który u wielu profesjonalistów stracił.

  Osobiście myślę że nowy iMac to zabieg celowy Apple, tak aby zrobić trochę miejsca nowemu Macowi Pro i cofnięcie iMaca z segmentu Pro do przyciągania designem szerszej społeczności zwykłych i zaawansowanych użytkowników ale już nie Profesjonalistów.

  Może zobaczymy budżetowego Maca Pro? Taki droższy iMac 27, ale bez ekranu i z podzespołami desktopowymi z którymi można coś zrobić. Oj mógłbym o tym paplać jeszcze przez kilka stron A4 ;)

 • Zaczynajac od SB-E przez GPU Quadro a kończąc na nowych mostkach.