Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Avenue – zapowiedź nowego klienta Twittera

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Wczoraj na Twitterze zauważyłem retweet czegoś co może okazać się czwartym w mojej kolekcji klientem Twittera. Oczywiście korzystam tylko z jednego, ale nie zmienia to faktu, że uwielbiam dobrze zaprojektowaną aplikację do tego serwisu i mam od nich bardzo wysokie wymagania. To co mnie przyciągnęło w Avenue to jego design.

AvenueApp Twitter Client Mockup 03

Program jest tworzony przez niejakiego Maxa, którego znajdziecie śledząc @AvenueApp na Twitterze. Strony internetowa dopiero powstaje, a developer prosi o sporo feedbacku. To świadczy o kilku rzeczach, w tym, że to sam początek tego programu oraz że developer zbiera uwagi i potrzeby potencjalnych klientów. Martwi mnie to trochę, bo może potencjalnie sugerować, że sam nie ma świeżych pomysłów poza samym designem.

Potencjalnym developerom, niezależnie od platformy, podpowiem co jest dla mnie najważniejsze: obecność na każdej platformie (albo przynajmniej iPhone, iPad, OS X i Android), synchronizacja timeline’u pomiędzy klientami (Tweet Marker, iCloud lub własna chmura), wsparcie dla streamingu feedu Twittera oraz powiadomienia push.

AvenueApp Twitter Client Mockup 01Avenue zapowiada się w każdym razie na pięknego klienta, kolejnego dla iOS. Jest trochę podobny do nowego Twitterrific oraz Twittelator Neue, z tą różnicą, że jest jeszcze bardziej minimalistyzczny. Cóż – czekam z niecierpliwością.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • koralfx

  Inaczej mówiąc, nie wystarczy wywalić wszystko co możliwe z ekranu, nie eksponować linków w tekście, a także informacji o tym czy to RP czy RT, itd. To musi działać na wszystkim co mam zgodnie z wymaganiami o których piszesz.
  Dlatego taki Twitterrific czuje się u mnie bardzo opuszczony (brak streamu, poza tym chyba jakby przesadnie kolorowe fonty, albo kolory słabo dobrane). Szkoda, bo Tweetbot nie jest najładniejszym klientem, ale przynajmniej nie tracę w nim czasu na szukanie last pozycji…
  Na razie plus dla autora za to że odważył się wywalić większość informacji, czy aby nie przesadził…

 • Okaże się – też jestem ciekawy jak rozwiąże kwestie UI.

 • 0nerdgasm0

  Sorry, ale tekst na czerwonym tle jest komiczny – może nawet nie treść, ale ton. Więcej pokory, dyktatorze aplikacji ;)

 • To już na własnym blogu nie mogę wyrazić własnych potrzeb? Do czego świat zmierza …

 • 0nerdgasm0

  Możesz, tylko sformułowałeś je jak taki Wujek Dobra Rada dla deweloperów świata ;p nvm