Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Polski Dailypaper – ciekawa alternatywa dla codziennej prasy

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Polski AppetyLabs dopuścił mnie niedawno do bety Dailypaper – aplikacji, której zadaniem jest dostarczanie nam treści z popularnych polskich serwisów w prostej i czytelnej, tekstowej formie. Biorąc pod uwagę, że czytniki RSS, z moich doświadczeń, działają bardzo średnio z serwisami typu Gazeta.pl, to znacznie to ułatwi życie. Pominę zupełnie fakt, że większość osób nie ma najmniejszej chęci uczenia się o RSSach i ich czytnikach.

Aplikacja w obecnej formie działa. Poprawnie. Chciałbym jednak developerom zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby je dopracowali przed wypuszczeniem:

  1. Ikona w górnym lewym rogu, tak zwany „hamburger icon”, jest brzydka. Raczej widziałbym tutaj takie proste rozwiązanie jak chociażby w The Magazine Marco Armenta. Znacznie ładniej.
  2. Marginesy wokół wspomnianej ikony nie są równe (od dołu).
  3. Tekst ma za małe marginesy po lewej i prawej stronie – jest zbyt blisko brzegu ekranu – w widoku pojedeynczego artykułu.
  4. Brakuje wbudowanej przeglądarki – opcja przeniesienia do Safari powinna być, ale pierwszym krokiem powinno być przeniesienie do wewnętrznej.
  5. Brakuje możliwości wspołdzielenia się linkiem do artykułu na FB, App.Net, Pinterest, Buffer, Twitter i innymi.
  6. Przydałaby się możliwość zmiany wielkości fontów oraz zmiana pomiędzy serif i sans-serif.

Czekam na dalsze uaktualnienia, bo zapowiada się na genialny czaso-zabijacz, gdy chcesz szybko przejrzeć co nowego dzieje się w Polsce i na świecie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.