Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak szybko usunąć EXIF ze zdjęć

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

William Pearson:

Photos taken with digital cameras, including the iPhone, iPad, and iPod touch, all include some level of EXIF data, which is basically metadata with information about the image. With pictures taken from the iPhone and other smartphones, that data can even include details like precise geographic coordinates where the image was taken (…)

William sugeruje skorzystania z darmowego ImageOptim, którego nie testowałem jeszcze, ale problem z danymi GPS przypisanymi do zdjęć może być kłopotliwy. Mam nawet życiowy przykład jak odszukałem studentów balujących parę mieszkań dalej i poprosiłem o cichsze zachowywanie się za pomocą jedynie Instagrama i InstaGeo. Dzisiaj naprawdę łatwo odnaleźć kogoś oraz informacje o nim – nie ułatwiajcie tego nikomu.

Jeśli jednak nie chcecie korzystać z samego ImageOptim z różnych powodów, to można to samo osiągnąć za pomocą iPhoto, chociaż wymaga to większej ilości kroków.

Przepis

 1. Załadujcie zdjęcie do iPhoto.
 2. Z menu wybierzcie opcję Eksport.
 3. Teraz możecie przy okazji zmienić ustawienia wynikowego zdjęcia – jego rozmiar czy kompresję itp.
 4. Voilá!

Są też narzędzia typu terminalowy EXIFTool, które jednak wymagają większych znajomości OS X.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • „Mam nawet życiowy przykład jak odszukałem studentów balujących parę mieszkań dalej i poprosiłem o cichsze zachowywanie się za pomocą jedynie Instagrama i InstaGeo.” A tego przykładu to nie rozumiem. Skoro wiadomo było skąd dochodzi hałas to wystarczyło podejść do delikwentów. Nie rozumiem po co cokolwiek trzeba było wyszukiwać.

 • Nie chciało mi się szukać które to drzwi a tym sposobem tak ich zaskoczyłem … że dali mi spać. :)

 • yasiek_er

  Możesz polecić jakiś inny, nieterminalowy edytor EXIFów? po włączeniu Biblioteki zdjęć (ok 10 000 zdjęć) część kompletnie się pomieszała, w ciągu zdjęć z jednego czasu i miejsca pojawia się nagle zdjęcie którego metadane są jakby połączeniem złego miejsca i dobrej daty lub odwrotnie… i pytam o coś z bardziej przyjaznym interfacem od ExifTool?

 • Andrzej Glogowski

  Artykuł bez sensu , pisane dla pisania bez myślenia . Autor do imbecyl