Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

WSJ potwierdza rozpoczęcie produkcji iPada 7.85″ →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Lorraine Luk:

Apple Inc.’s Asian component suppliers have started mass production of a new tablet computer smaller than the current iPad, people with knowledge of the situation said, as the Silicon Valley company tries to stay competitive against rivals such as Google Inc. and Amazon.com Inc. that are offering smaller, less-expensive alternatives to the iPad.

Ekran to w zasadzie pewna sprawa i podejrzewam, że rozdzielczość wynosząca 1024×768 również. Szkoda, że nie Retina.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MarcinHinz

  Bez jaj. Najpierw karmią ludzi kolejnymi produktami z retiną, jest czas wielkiego update’u iProduktów na ekrany z retiną… i mają odpalić cokolwiek z ekranem, który sami wyśmiewają ?

 • A dlaczego niby nie mogą wypuścić czegoś bez Retiny, ale za to za psie pieniądze? Zrobiliby wtedy ruch podobny do Amazona z Kindle, czyli wrzuciliby na rynek tani model wciągający nowego klienta w ich ekosystem.
  Może to być coś bez Retiny, na starszych podzespołach, z mniejszą ilością RAM-u itp. Ale wszystkie appki będą śmigać bez przeróbek.
  Brak Retiny nie przeszkadzałby mi wcale, o ile rzeczywiście byłoby to tanie, np. w okolicy US$200. Zresztą i tak lepiej by ten ekran wyglądał, niż w starych iPadach 1 i 2, bo piksele byłyby ciut bardziej upakowane. Byłby to taki mały kroczek w stronę Retiny własnie :)

 • Mogą. Ale chciałbym retinę od razu a nie czekać rok czy dwa.

 • Odpisywałem raczej Marcinowi na to jego „bez jaj” poniżej ;)
  Bo to, że chciałoby się wersji full-wypas, to oczywista oczywistość :)
  Ale nie będę miał pretensji do Apple, bo gdybym miał coś do gadania, to zrobiłbym podobnie. Niewielkim nakładem mogą pozbyć się starszych procesorów, pociągną jeszcze trochę stare linie produkcyjne LCD, a jednocześnie powalczą na rynku entry-level.
  No i mogą zagonić do AppStore kolejne miliony posiadaczy kart kredytowych, co mnie osobiście oczywiście cieszy ;)

 • MacMario

  A moim zdaniem iPad mini to świetny pomysł i pewien jestem że będzie sie dobrze sprzedawał .Ja na pewno kupie . Mnie tylko interesuje procesor … Pewnie będzie A5 – a to niestety skróci żywotność urządzenia .