Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Projekt paska multitaskingu w iOS – tak mógłby wyglądać →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Czytelnik i bywalec forum The Verge, Sentry, kilka dni temu zaproponował bardzo ciekawy pomysł na poprawienie paska multitaskingu w iOS. Zamiast samych ikon aplikacji, otrzymalibyśmy coś bardziej w stylu Mission Control z OS X. Zresztą odwiedźcie źródło i zobaczcie sami, bo ma też parę innych pomysłów …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Nie przejdzie. Ikony na springboard świetnie wyglądają z ikonami w multitaskingu. Myślę, że okna zakłóciłyby ten ład. Ipod to jeszcze spoko wygląda, ale te wyłączniki Wifi, BT i 3g? wszystko to jest dostępne z Preferencji, poza tym, po co wyłączać 3g i obecny nowy BT skoro to prawie nie zjada baterii? Dla mnie ipod się tylko podoba.

 • lookash

  3g nie zjada baterii? Może w 5ce tak jest, ale w 4 i 4s wciąga jak szalone.
  A te toggle od 3g, wifi, bt i lte, przydałyby się jak najbardziej. Już chyba bardziej skomplikowane to być nie mogło niż jest teraz. Nie rozumiem dlaczego nie mogli od początku wyprowadzić suwaków na główną stronę preferencji, tak żeby nie trzeba było nurkować w kolejnych podziałach.

 • MDW2

  3G wciąga baterię jak szalone. Ja włączam tylko gdy coś więcej surfuję, oglądam YouTube w tramwaju. Normalnie mam wyłączone. Tak samo Wi-Fi – też wciąga baterię gdy szuka hotspotów po mieście. Bluetooth i GPS faktycznie nie ma znaczenia. Szybkie przełączniki Wi-Fi i Egde/3G to jest chyba jedyne elementy, których mi brakuje w iPhone4S/iOS6. Mogłyby być tam gdzie powiadomienia (do widgetów) albo tak jak w tych mockupach. Jest to trochę ważniejsze niż Twitter czy Facebook, a takie przyciski dodano do widgetów. Trochę to bez sensu.

 • Nie pisałem o 3G ;) W iPadzie 3g nie wyłączam nigdy 3G, w iPhone 3g też mam włączone 3G i żyję. W 3G to preferencje > ogólne > sieć > włącz/wyłącz 3g. Myślę, że ludzie nie wyłączają 3G co godzinę więc raz na kilka dni można tam wejść. A przeważnie to jak się wyłączy to się zapomina i później wchodzi w strefę wifi i się nie pamięta o 3g. Nie widzę problemu.

 • lookash

  Dokładnie robie tak samo. Teraz po jailbreaku mam dodane małe ikonki od właczania/wyłączania tych opcji z poziomu Centrum powiadomień i jest to jedyna rzecz która trzyma mnie przy iOS5. Myślałem, że w iOS to zmienią i wyprowadzą wszystko do preferencji na pierwszą stronę. Niestety.

 • Mogłoby to być tak w iOS, że tapnięcie w miejscu, gdzie jest wifi, operator uruchamia coś a’la centrum połączeń.

 • Ja mam zawsze włączone.

 • Szlag by mnie trafił jakbym miał co chwilę przełączać.

 • A my chyba żyjemy w równoległych rzeczywistościach, mnie 4S na 3G wytrzymuje do 16:00, a bluetooth bez względu na to jak mało zjada pradu to zawsze zjada. Tylko ciągłe on-off 3G i BT i pod koniec dnia WiFi daje mozliwosc powrotu do domu okolo 20-21 z jeszcze włączonym telefonem.