Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pocket for Mac

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Przed chwilą w Mac App Store pojawił się Pocket. Pocket służy do „czytania później”, podobnie zresztą jak Instapaper, z tą różnicą, że po rebrandingu oferują również przechowywanie filmów, zdjęć i innych linków. To kolejny krok tej firmy, którego do końca nie rozumiem …

Pierwszym, niezrozumiałym ruchem, była zmiana nazwy produktu, który miał jedną z najlepszych możliwych – Read It Later / Przeczytaj To Później. Tak wiem, że dodali video i zdjęcia, ale nie sądzę, aby to wprowadzało ludzi w błąd. Dzisiaj z kolei wypuścili Pocket w wersji na Mac, którego już zupełnie nie rozumiem, ale być może po prostu nie jestem targetem dla tej aplikacji. To narzędzie, podobnie zresztą jak Instapaper, w moim przypadku jest uruchamiane jak wygodnie siedzę z iPadem w ręku. Komputery, z racji szerokich ekranów, znacznie gorzej nadają się do czytania niż urządzenia z pionowymi ekranami. Program na dużym ekranie1 wygląda absurdalnie, a ma mniejszych laptopach typu 11-13″ Airy, spodziewam się częstego scrollowania.

Cóż – będę testował program przez najbliższe kilka dni, ale nie sądzę, abym znalazł dla niego zastosowanie.

 1. Na przykład na mojej 27-ce.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MDW2

  Read It Later był od dawna w MacAppStore. Teraz pojawił się Pocket? To dlatego, że nie mogą zmienić nazwy aplikacji w MacAppStore?

 • W App Store był Read Later (bez It po środku) i to nie była ich oficjalna aplikacja (choć do pracy nad swoją zaprosili twórcę Read Later).

 • MarcinHinz

  Wojtek, są badania, że ludzie wolą dedykowane aplikacje od ich webowych odpowiedniików. Ten argument akurat mnie średnio przekonuje.
  JEDNAK… różne osoby, w różne sposoby używają Pocket’a. Ja używam go do tego do czego inni korzystają Evernote, tzn. do zapisywania wieeeelu artykułów, które mnie ciekawią, w sposób, w który mogę je później szybko znaleźć (wyszukiwarka). Stąd wersja na Mac ma jakiś sens.

 • Z tego co wiem to był „Read Later”, który jest produktem od niezależnego developera.

 • MDW2

  Aaa, to nie była oficjalna aplikacja. Nie wiedziałem. Dzisiaj ją zastąpię tą oficjalną. :)

 • MDW2

  Nigdy nawet nie zwróciłem uwagi na brak tego „it”. :) Byłem przekonany, że to oficjalna aplikacja. Dzięki za info.

 • Oj tam, oj tam. Po co to maksymalizujesz na monitorze który ma 2560px?
  Skype, Twitter i wiele innych programów też wygląda beznadziejnie jak sie je zmaksymalizuje na 27″ iMacu.

  Nazwa wcale nie jest zła i w najmniejszym stopniu nie wpływa na używanie.

  Co jest super w Pockecie, to interfejs, który wyświetla dodane wpisy wraz ze zdjęciami, dzięki czemu znalezienie artykułu, strony czy filmu jest błyskawiczne. Wystarczy spojrzeć w ekran i już widać.
  Jeżeli oryginalna aplikacja nie możliwości włączenia miniatur to szkoda, faktycznie mogłaby wypełnić ekran po zmaksymalizowaniu.

 • Pocket kupił „Read Later” więc niestety to koniec rozwoju tej aplikacji :/