Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zawiodłem się na Nokii

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Popełniłem spory błąd. Przez ostatnie kilka dni, od kiedy wiadomo było o dzisiejszej prezentacji, liczyłem na coś naprawdę interesującego ze stajni Nokii. Windows Phone 8 widzieliśmy już wcześniej, ale po pozytywnych doświadczeniach z Lumią 800, pomimo że nie był to telefon dla mnie, czekałem z niecierpliwością. Uwierzyłem też, że skoro robią konferencję to mają coś rzeczywiście gotowego do zaprezentowania. Spodziewałem się produktu, który nie dość, że będzie godny konkurentem Androida, ale również iPhone’a. Niestety, dostałem nauczkę.

Nie poznaliśmy dzisiaj ani konkretnych cen Lumii1, ani daty ich pojawieniu się na półkach sklepowych 2. Ten event pojawił się dzisiaj tylko i wyłącznie z jednego powodu:

Aby potencjalni i obecni klienci nie uciekali z tonącego statku, jakim jest obecnie WP7, po premierze iPhone’a szóstej generacji.

Już za tydzień keynote Apple. Przynajmniej wiem, że tam otrzymamy konkretną datę wprowadzenia nowego modelu na rynek.

Uaktualnienie – 5/09/2012, 22:45

 1. Kto powiedział, że to nie jest telefon dla mnie?
 2. Zawiodła mnie tym, że ten event odbył się tylko ze względu na 12/09 i premierę iPhone’a.
 1. Mniejszy problem.
 2. Znacznie większy problem.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Czemu przejmujesz się datą, skoro to nie jest telefon dla Ciebie? Czego Ci brakuje, albo czym Cię zawiodła Nokia ? Ten wpis nie wyjaśnił w ogole Twojego stanowiska. To nie jest opinia, dla mnie. Czekam z niecierpliwością na wiecej konkretów.

 • Odśwież sobie tekst powyżej.

 • 1. Trochę daleko idący wniosek popełniłem, ale poniekąd uzasadniony.
  2. 12/09 zapewne będzie wielkim wydarzeniem, a Nokia nie chce utonąć ze swoją premierą wraz z falą informacji o nowym iPhonie. To oczywiste i nie sądzę, aby można mieć o to pretensje/żal. Dobrze wiemy, że im jest najciężej i warto na to chłodno spojrzeć.

  Mam nadzieję, że przetestujesz ten telefon :)

  PS: jedna rzecz mnie jedynie zasmuciła: klapka w 820.

 • c_mos

  Nokie 6310i używam czasem nawet obecnie. Niestety ta firma ostatnio robi po prostu gnioty. I nie ma dla mnie znaczenia kształt i kolor obudoway, ani ilość pikseli w aparacie. Nie ma znaczenia dla mnie również system operacyjny i cena. Od telefonu oczekuję, że w jednej podstawowej kwestii nigdy mnie nie zawiedzie. Chodzi o odbieranie i wykonywanie rozmów telefonicznych, a telefony Nokii tracą powoli tą funkcję (nie dotyczy pewnego okresu po zakupie, ale w miarę upływu czasu ulegają one pewnego rodzaju „biodegradacji”). Na ostatnim modelu tak się zawiodłem, że od tej firmy nic więcej nie kupię… no może jakieś gumiaki..

 • Pan Jabu

  Niestety muszę się zgodzić. Brak ceny nie jest problemem (można sobie wyobrazić, jaka będzie), natomiast brak informacji o dacie premiery jest lekką żenadą.
  Czyżby produkt był niegotowy?

 • SSebastian

  Tutaj chyba bardziej chodziło o premierę WP8 niż samych telefonów. O ile widzę ciągle nadzieję dla BlackBerry to CEO Nokii chyba przygotowuje firmę do taniego odsprzedania. Ciekawe czy w realu ktoś odważyłby się próbować wyjąć z kieszeni telefon w takich grubych rękawicach, a potem używać.

 • Ewidentnie nie byłeś w Skandynawii zimą. :)

 • SSebastian

  nie byłem i teraz muszę dopisać jedną pozycję do znanych mi sportów ekstremalnych. Wyciąganie telefonu z kieszeni w grubych rękawiczkach bez palców :)