Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Gruber tłumaczy różnice pomiędzy inspiracją, a kopiowaniem →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

John Gruber:

Apple’s products are in different categories than the corresponding Braun devices, and are separated by decades. But there’s no denying the inspiration. Jony Ive himself has readily acknowledged the influence.

Dieter Ram w wywiadzie dla The Telegraph:

I have always regarded Apple products – and the kind words Jony Ive has said about me and my work – as a compliment.

John Gruber:

I very much doubt there is a single designer at Apple who has felt flattered by Samsung. And, on the flip side, I doubt there is a single designer at Samsung who sees their work as homage to Apple.

Jak zauważa Gruber, pomiędzy produktami Brauna, a Apple jest przepaść kilku dekad, a same urządzenia mają zupełnie inne przeznaczenie.


Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • FilipAppel

    Wszystko to prawda, tylko czemu w takim razie tak uparcie się dyskutuję o zaokrąglonych rogach? Skoro „koło nawigacyjne” z radyjka jest tylko inspiracją?
    Twój wpis trafił idealnie w moje ostatnie rozważania na temat prac Dietera Ramsa. Wiem że możemy wypocić z tego kolejnego długiego flejma, a tego nie chcę. Zastanawia mnie tylko gdzie leży ta cienka granica. I czemu w przypadku Apple jest ona zawsze szersza?

  • Serio nie widzisz różnicy?

  • Cieńka granica leży w milionach $ które Samsung zarobił kopiując Apple…Produkty D. Ramsa pochodzą z innej epoki i urządzenia Apple wzorowane na nich nie mają żadnego wpływu na ich sprzedaż…cmon