Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sun – najpiękniejszy webapp jaki w życiu widziałem dla iOS

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

To musi być najbardziej minimalistyczny i jednocześnie najładniejszy webapp jaki widziałem. Wspiera gesty i działa oraz wygląda lepiej niż wiele natywnych aplikacji.

Aby go zainstalować należy udać się pod pattern.dk/sun na iPhonie lub iPadzie i dodać go do homescreena – dopiero wtedy będzie prawidłowo działał.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jocker

  rzeczywiście ładne, choć póki co niezbyt funkcjonalne. Interfejs oferuje za to wiele dróg rozwoju, tylko gest wywołania ustawień przekombinowany, naturalniej byłoby palec w górę.

 • MDW2

  Zgadzam się. Ładne to faktycznie jest. Lubię taki gustowny minimalizm. Funkcjonalność faktycznie trochę mała ale to jest chyba pierwsza publiczna wersja i może aplikacja będzie się rozwijała.

  Jak patrzę na te różne mutacje Androida robione przez Sony(Ericsson), Samsung, Motorolę, HTC to trochę mnie to odrzuca. Wszystko błyszczy, lata, mieni się kolorami, przesuwa, skaluje, ta tapeta się animuje. Generalnie wszystko rozprasza i przeszkadza. Całość jest trochę jak odpustowa szmira. :) Jak się popatrzy np. na GUI iOS, OSX to aż się chce oddychać, człowiek się uspokaja i faktycznie skupia na tym co ma zrobić. GUI Windows7 to też takie latające, przezroczyste, błyszczące koszmarki (animacja na oknie kopiowania plików to taki „renderek” z połowy lat 90). Jednak Microsoft to zrozumiał i WindowsPhone7 oraz Metro to zupełne odejście od tej odpustowej estetyki. Nigdy bym nawet nie pomyślał, że Microsoft się zdobędzie na tak drastyczny krok. Przekonać windowsowców do tak minimalistycznego GUI to będzie nie lada wyzwanie. Niektórzy pewnie nie przeżyją braku przycisku Start. :) W pełni popieram dążenie Jobsa i Ive do prostoty, elegancji. Jestem za upraszaczniem wszystkiego wręcz do granic możliwości, bo na dłuższą metę tak jest lepiej. Nawet jeżeli tracimy na tym odrobinę funkcjonalności.

 • Teraz będzie pytanie dla początkujących – jak to dodać do home screena?:)

 • Behinder

  Klikasz na te ikonę ekranu ze strzałką i wybierasz „dodaj łącze do strony” :)

 • ups, dzięki :)

 • Marcin

  Przy otwartej stronie wybierz z górnego menu ‚dodaj jako ikonę’ :)

 • Krystian

  Na iPhone 4 działa beznadziejnie, przy przechodzeniu z miasta do miasta wszystko się trzęsie i skacze, ma jakieś problemy ze sobą.