Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Automagiczny iCloud

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Właśnie próbuję opracować dla iMagazine artykuł na temat przenosin naszych danych z zamykanego wkrótce MobileMe na iCloud, jak je najlepiej backupować oraz czym ewentualnie zastąpić brakujące usługi. Całość piszę już tradycyjnie w iA Writer dla OS X, który pomimo paru braków w wersji iPadowej, spisuje się świetnie na obu systemach. Po napisaniu części tekstu, chciałem go sprawdzić – edytowane pliki zawsze trzymam w iCloud, abym miał do nich ułatwiony dostęp z obu platform. W tym celu udałem się na kanapę z iPadem w ręku – to jednak wygodniejszy dla mnie sposób czytania…

Czytając tekst wprowadzałem szybkie poprawki prosto z iPada, wiedząc że nie zapamiętam wszystkiego. Niestety plik zostawiłem otwarty na komputerze. Martwiłem się, że po naniesieniu zmian, nie zostaną one (z powodu otwartego pliku) przeniesione na OS X – zwyczajnie pomyślałem sobie, że Writer pod OS X nadpisze wprowadzone poprawki poprzez system automatycznego zapisu. Nawet zrobiłem szybki copy & paste, żeby ich nie stracić. Niepotrzebnie. Nie doceniłem Apple. Po podejściu do komputera, otwarty dokument już pokazywał wprowadzone zmiany.

Tak to właśnie powinno działać … automagicznie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • To w sumie trochę Ci zazdroszczę bo u mnie niestety iCloud nie działa jak powinien – a konkretnie wszystko to co jest przechowywane pod opcją Documents&Data. Nie ma wymiany dokumentów między iA Writer na iOS a OSX, nie działa wrzucanie dzienników z iOSowego iPhoto (kółko kręci się w nieskończoność, w logach pod iPhone Configuration Utility widzę tylko kilo błędów po uruchomieniu synchronizacji)… troszkę kiszka w moim przypadku :(

 • Pisałeś już do Apple?

 • Skontaktuj się z pomocą – na forach raczej szukałbym w ostatecznośći. Tutaj zresztą przykład, że się da jak się chce: https://twitter.com/mratajczak/status/210112560891035649

  :-)

 • Póki co sprawdzę czy pomoże odtworzenie iPhonea, jeżeli nie to faktycznie będę dzwonił (tym bardziej że jest dowód, że pomoc działa :)

 • korzystałeś kiedyś z Google Docs? tam to działa też tak automagicznie, czasem jak mam długi dokument i sporo przenoszenia akapitów, to otwieram go w kilku kartach.

 • A coś się zmieniło na plus względem iOS przez ostatni czas? Bo kiedyś to była żenada.
  Zobacz sobie UI iA Writera.

 • Szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda teraz w iOS – na Androidzie nie narzekam na nową aplikację GDrive, tekst edytuje się wygodnie.

 • Krzysiek Murawski

  Udało sie jakoś rozwiązać ten problem? Mam taki sam na iPadzie obecnie i trochę mnie to irytuje już:/ dookoła 2 inne ipady z innymi Apple ID i wszystko działa… @Moridin ja sie dokładnie kontaktowałes? Bo cieżko mi znaleźć maila… Każą dzwonić, a jestem na wakacjach we Francji….

 • Poczekaj aż wrócisz a tymczasem wypoczywaj. :)