Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Szczęśliwy posiadacz SSD →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Grzegorz Ułan:

Od czasu, kiedy zostałem szczęśliwym posiadaczem dysku SSD, kilkakrotnie już go formatowałem, a to na potrzeby testów Windows 8, później powrót do Ubuntu. Za chwilę potrzebowałem znowu Windowsa 7 do zainstalowania aktualizacji BB OS 7.1. W międzyczasie jeszcze kilka takich powrotów. Za każdym razem starałem się przeprowadzić wszystkie operacje, mające na celu zoptymalizowanie systemu do wydajnej i oszczędnej pracy z dyskiem SSD.

Czytając wpis Grześka na temat optymalizacji pracy SSD musiałem kilkukrotnie przeczytać cytowany fragment, ponieważ nie do końca wierzyłem w to co widzę. Jak mnie cieszy, że nie mam takich problemów – obecną instalację, oczywiście upgrade’owaną do nowszych wersji OS X, mam od trzech lat, dziewięciu miesięcy i 21 dni.

A co do samej optymalizacji SSD pod OS X – wystarczy wyłączyć automatyczne usypianie dysków w Preferencjach Systemowych (w ustawieniach oszczędzania energii). A jeśli wasz SSD nie ma wbudowanego Garbage Collection to możecie uruchomić TRIM metodą nie do końca autoryzowaną przez Apple.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.