Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Plotki o Apple TV od Leandera Kahney

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Wczoraj na Cult of Mac pojawił się artykuł Leandera Kahney, w którym napisano, że ich tajemnicze „źródło” twierdzi, iż widziało prototyp nadchodzącego Apple TV. Hmm … takowe już istnieje. TV od Apple? Lepiej.

Niezależnie, nowy telewizor ma wyglądać podobnie do obecnej linii Cinema/Thunderbolt Display (jak klikniecie w zdjęcie na górze to zobaczycie rozwinięcie koncept stworzonego dla Cult of Mac przez Dana Drapera) oraz posiadać wbudowaną Siri i kamerę iSight – całość będzie naturalnie większa od monitorów. Nie wiadomo również nic o premierze tego produktu, ani tym bardziej o konkretnej specyfikacji czy cenach.

Analityk Paul Gagnon dodatkowo spekuluje, że telewizory mogłyby być w rozmiarach pomiędzy 40″, a 60″ w rozdzielczośći 1920×10801. Spodziewa się również nie więcej niż dwa do czterech różniących się rozmiarem modeli, w cenach od $1K do $2K … lub ciut więcej.

Sam jestem bardzo sceptycznie nastawiony do całości – o ile obecnie wstrzymujemy się z zakupem telewizora właśnie z powodu tego co ewentualnie może wypuścić Apple2, to nie liczę na to, że pojawi się on w tym roku, jeśli w ogóle. To jeden z tych produktów, o którym się dużo mówi, bo może stać się nową niszą dla Apple’a, ale jednocześnie jeśli Apple nie dopracuje go tak jak chce, to może skończyć jako kolejny prototyp, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Na dzień dzisiejszy temat telewizora w całości wrzucam do kategorii „plotki”. A Wy co o tym sądzicie?

 1. FullHD.
 2. Oraz dlatego, że nie jest on krytycznie potrzebny.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • W Full HD nie wierzę, po pokazaniu iPada Tim Cook powiedział, że w tym roku możemy się spodziewać więcej tego typu innowacji, więc jeśli mieliby pokazać telewizor, to myślę, że poszliby w stronę wyższej rozdzielczości (4K?). Zresztą, ten telewizor ani mnie ziębi ani grzeje, nie czekam na niego. Może się to zmieni jeśli go zaprezentują.

 • Nie ma materiałów 4K w praktyce. Są też za duże, aby streamować je przez internet, np. z iTunes.

 • jikollo

  2K prędzej.

 • Raczej nie będzie TV od Apple.
  Telewizorów jest tyle na runku, że kolejny nie będzie hitem na skalę iPhona czy iPada.

  Oczywiście mogę się mylić. Jeśli maja w rękawie ASA, którego nie ma ktoś inny.
  Innego sposobu na sprzedanie dziesiątek milionów „iTV” nie widzę.

 • pohuj mito

  Daj Pan spokój se Panie z tym czekaniem. Apple jeśli nawet by go wydał, co uważam za mało prawdopodobne, to raczej w Polsce służył by za dekoracje bo usługi, które były by najmocniejszą stroną takiego tivi były by dostępne jedynie w tych krajach gdzie potrafią wybudować kawałek autostrady.