Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Google po cichu zakłada metalowe bramki w Android Market

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Gerry Shih:

Google Inc has been quietly policing its online store for months now in an acknowledgement of malware’s growing threat to its increasingly popular Android mobile software. The new sheriff in town is Bouncer: a security service Google put in place to scan new apps as developers load them onto Market, its applications store (…)

With the implementation of Bouncer, Google noticed a 40 percent drop in the number of „potentially malicious downloads” from Android Market at a time when the proliferation of malware was beginning to become a problem, according to Lockheimer.

Gerry na łamach Reuters informuje o wprowadzonych zabezpieczeniach w Android Market, który jest idealnym miejscem do rozprzestrzeniania malware dla użytkowników Androida. Ma to szczególne znaczenie dla użytkowników, którzy nie do końca orientują się w zasadach działania tego typu oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że tylko jeden botnet został pobrany kilka milionów razy, to sytuacja jest poważna. Wspomniany Bouncer ograniczył ilość pobranych aplikacji zawierających „potencjalnie złośliwy kod” o 40%.

Chciałbym doczekać się dnia, w których Android Market będzie w 100% czysty i jednocześnie pozostanie otwarty …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • No no no Google w końcu zaczyna baczniej przyglądać się aplikacjom zgłaszanym do AM. Mówiłem to już wiele razy i powiem jeszcze raz: wiele osób narzeka że iOS jest taki zamknięty, że Apple bardzo rygorystycznie przygląda się aplikacjom dodawanym do App Store. Ale to właśnie dzięki temu nie muszę sie martwić o to czy poprana przed chwilą aplikacja nie będzie „kradła” moich prywatnych danych.
    Całą idea otwartości systemu Android na pewno jest bardzo interesująca i daje ogromne możliwości, ale patrząc na to co się ostatnimi czasy dzieje a Android Markecie zaczynam mieć obawy. Uważam że niedopuszczalne jest aby jakakolwiek aplikacja trafiająca do AM mogła naruszać naszą prywatność oraz kraść nasze dane. To jest po prostu niedopuszczalne.