Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

1Password — wypełnij pole i wyślij bez konieczności zatwierdzania Enterem

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

1Password znają chyba wszyscy — to jeden z najbardziej genialnych programów w historii, umożliwiający przetrzymywanie haseł w bezpiecznym miejscu i wprowadzania ich na wymaganych stronach za pomocą jednego skrótu klawiszowego (⌘\). Po wciśnięciu tego skrótu, program wypełnia odpowiednio pole użytkownika oraz hasło (no i ewentualnie inne jeśli takowe zapisaliśmy), a następnie czeka na nasz ruch. Jak widać na załączonym screenshotcie, na górze, pod górnym paskiem, znajduje się napis Fill Login — to też robi aplikacja w tym trybie, wypełnia i nic więcej. Możemy jednak wymusić, w bardzo prosty sposób nie tylko wypełnianie pół, ale również ich zatwierdzanie.

Jeśli klikniecie w napis Fill Login, oczywiście lewym przyciskiem myszki, to zmieni się on na Fill and Submit Login. Od teraz pola będą uzupełniane oraz wysłane, czyli zbędne stanie się pacania w klawisz Enter lub klikanie w Zaloguj. Logowanie tym samym sprowadzi się do dwóch trzech kroków:

  • wchodzimy na stronę, na którą chcemy się zalogować
  • wciskamy ⌘\, aby wywołać okno z loginami
  • przeważnie powższe wystarcza, chyba że pod daną stroną mamy więcej niż jeden login; wtedy należy wybrać ten który nas interesuje i zatwierdzić wybór Enterem

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.