Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Empik musi dostarczyć towar po kupionej kwocie, nawet 95% taniej

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Sławomir Wikariak:

Przez kilka godzin z niedzieli na poniedziałek klienci korzystający ze sklepu empik.com mogli skorzystać z niebywałej „promocji”. Większość produktów oferowano po cenie 49,99 zł. Przykładowo: konsolę do gier wartą 1099 zł można było kupić ponad 1000 zł taniej. W ofercie widniała stara przekreślona cena, obok niej nowa – 49,99 zł.

Zgodnie z regulaminem empik.com „klient składając zamówienie zawiera umowę sprzedaży zamawianych towarów”. – Skoro doszło do zawarcia umowy, konsument ma pełne prawo domagać się jej realizacji. Jeśli sprzedawca odmówi, może złożyć pozew do sądu o wydanie rzeczy. Wówczas to sklep będzie musiał wykazać, że są podstawy do kwestionowania ważności umów – tłumaczy Łukasz Wroński z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Empikowi nie pomaga też inny punkt regulaminu, zgodnie z którym „ceną wiążącą i ostateczną jest cena produktu podana na stronie sklepu w chwili składania zamówienia”.

Niestety ktoś popełnił „fuckup” i tak to się kończy — towar trzeba wydać po cenie w jakiej był kupiony. Kilka lat temu była podobna afera na Dell.com, gdy webmaster niechcący zaniżył ceny na niektóre produkty o ponad 50%.

Tylko czemu ja się nie załapałem?!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • ciekawe kiedy znikną z regulaminu ‚niewygodne’ zapisy a pojawią się inne

 • Od dziś chyba zacznę po nocach śledzić empik.com licząc na drugą taką wpadkę ;-)

 • no w mordkę – w niedzielę byłem na empik.com… ale w ciągu dnia – czemu nie wlazłem w nocy :P… a miało być tak pięknie :)

 • no w mordkę – w niedzielę byłem na empik.com… ale w ciągu dnia – czemu nie wlazłem w nocy :P… a miało być tak pięknie :)

 • Czyżby czekał na nas ciekawy proces? Idealny materiał na *campowe sprawy ;) 

 • Oj tam, oj tam. Sprawa jest jasna, ale w Sieci jest tyle zdań co i osób. Kolejny wpis tylko powoduje jeszcze większy szum, i pewnie lada moment znajdzie się obrońca i u Ciebie na blogu ;)

 • Ja bym się chętnie powadził w konsumenckim o konsolę za 50PLN ;-)

  Nic nie słyszałem o tym, żeby komuś udało się upolować coś w skandalicznie niskiej cenie na dell.com, ale prawdą jest, że mieli tam niezły bałagan. Ceny potrafiły, nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia, skakać z 500-2000USD za jakąś basicową konfigurację.

 • Bullshit… kilka tyg. temu na empik jakąś gre można było za 2 zł kupić (warta normalnie 50zł). Przez pomyłkę ofc, i nikt tego nie dostał. Oczywiście że sklep może odstąpić od umowy sprzedaży tak jak klient może zwrócić towar po kilku dniach. 

 • Anonim

  Zwrot towaru to kwestia dobrej woli sprzedawcy a nie wymóg prawny.
  Chyba,że mówimy o umowie zawartej na odległość,wtedy jest 10 dni na zwrot.

 • Barman86

  http://wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/empik zbieram osoby do pozwu zbiorowego !

 • Pingback: Szykuje się wspólny pozew przeciwko Empikowi | blog.moridin.pl()