Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nie zjesz z laptopem w Warsie #PKP

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Piotr Miączyński wsiadł do pociągu, usiadł sobie w Warsie z laptopem celem popracowania podczas posiłku:

Podchodzi do mnie pan kelner, który ma nosi etykietkę z napisem „menager”. – Prosze wyjść z laptopem. Nie obsłużę pana! – oznajmił mi ten niezwykle miły człowiek. Tłumacze, że chcę zjeść, zapłacić za jedzenie. A laptop w tym nie przeszkadza. – Nie wolno! – nie ustępuje „menager”. Przychodzi kierownik pociągu. Nie chce się przedstawić. Podaje tylko swój służbowy numer.

(…) „Wzywamy Straż Ochrony Kolei na stacji Zawiercie.”

(…) Przychodzi kierownik pociągu i mówi: „wzywam policję!”

Jeden z kolegów Piotra chciał wybrnąć z sytuacji:

To przetestował już jeden ze znajomych.

Usiadł w Warsie z iPadem. Przyszła bardzo miła pani kelnerka z regulaminem w dłoni i powiedziała że nie można używać laptopów.Kolega odpowiedział: to nie laptop tylko tablet. O tabletach nic Państwo nie piszą.

Co za kraj i brawa za inteligencję.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • O lol… padłem ze śmiechu… ciekaw jestem co powiedzą na smartfony z wifi ;-)

 • A ja to rozumiem. Zresztą jest to wyraźnie napisane w regulaminie korzystania z Warsu :)

  Wars w rozumieniu PKP jest „restauracją”. Jak to restauracja, to musi mieć swoje zasady dbania o „standardy”. Podczas jedzenia w restauracji nie wykonuje się innych czynności, tj. np. korzystania z notebooka.

 • Mniejsza o zasady, ale brak kultury Cię nie dziwi?

 • Kogo, kolegi Piotra? ;) Nie… ;)

  Natomiast przypadek z iPadem bardzo interesujący.

 • Daj palca to up*** ci rękę. Niestety jak będzie można z laptopem to potem nie da się zjeść, bo będą przesiadyawć z laptopami na stołach bo zabraknie miejsc w przedziałach…
  Zachowanie obsługi okropne, ale bohater też nie ma się czym chwalić.

 • Wiesz jak podchodzi do mnie facet i zaczyna mnie straszyć cholera wie czym, gdzie co jak co, ale jestem klientem to pokazuje mu jednego dużego fucka.

  Wystarczyło zupełnie odmienne podejście i większość osób (klientów) zareagowałaby zupełnie inaczej.

 • Anonim

  Co za wioska w tej Polsce… Niedługo zabronia się przeglądać w lustrze w toalecie :-)

 • Dlatego od kilku lat unikam pociągów jak ognia. Wolę pojechać autem słuchając dobrej muzyki bez używania słuchawek i być szybciej u celu….

 • Anonim

  To tylko swiadczy jak daleko ciagle jest Polska za reszta Europy, nigdzie indziej nie ma takiego przepisu , chyba dlatego, ze nie ma tez wyspecjalizowanych wagonow typu Wars…A czyw tym mozna czytac gazety?

 • Anonim

  Zabawne jest jedno stwierdzenie przedstawicieli warsu: „w trakcie jazdy pociągu może dochodzić do nagłych i gwałtownych ruchów wagonu, co może doprowadzić do zalania i uszkodzenia sprzętu elektronicznego” – to moze laptop wogole nie powinien byc wynoszony z domu, bo mozna go uszkodzic. Tu w UK w podstawowym pociagu jadacym dwie godziny – cztery miejsca + oddzielajacy je stolik maja przy stoliku podwojne gniazdko (po jednym na strone) do doladowania baterii w telefonie , czy laptopie…ciekawe ile lat minie by Polska doszla do takich standartow.

 • Anonim

  lol

 • Zamiast grzecznie poprosić po 10 minutach od spożycia, żeby ten zwolnił miejsce, to trzeba człowieka regulaminem oraz służbami straszyć. Absurd na absurdzie. Niejednokrotnie widziałem konduktorów palących w swoich przedziałach, nie zwracających uwagi na inne łamanie przepisów przez pasażerów i ich samych. Chętnie bym ich wszystkich przywrócił do pionu.