Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 2 za "3-4 tygodnie, możliwe że 1. lutego"

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

From: Kevin Rose (Foundation Newsletter)

I have it on good authority that Apple will be announcing the iPad 2 in the next „3-4 weeks”, possibly Tuesday February 1st. The iPad 2 will feature a retina display and front/back cameras.

If you’re thinking of buying an iPad, hold off for now.

Kevin

UPDATE: Spoke w/another source, the display has a „higher dpi”, but not technically a retina display. This seems odd to me, we’ll have to wait and see..

Kevin Rose, założyciel Digg, przedstawił kolejne przewidywania na temat nadchodzącego iPada 2. W tym roku jego źródło donosi o prezentacji już za 2-3 tygodnie, możliwe że 1. lutego 2011. Zaleca wstrzymanie się z zakupem obecnej generacji iPada. Na początku wspominał o dwóch kamerach (przód i tył) i ekranie Retina, jednak po chwili poprawił ostatnią informację na „zwiększone DPI”.

Ta ostatnia informacja może sugerować dwie rzeczy:

  1. Rzeczywiście zwiększoną rozdzielczość ekranu, ale nie czterokrotnie jak to miało miejsce w przypadku iPhone’a, tylko na przykład do 1280×1024. Wydaje mi się to jednak bardzo mało prawdopodobne ze względu na skalowalność grafik iOS. W przypadku iPhone to jeden piksel został zwyczajnie zastąpiony przez 4. Konwersja na jedynie „ciut” większą rozdzielczość wyglądałaby prawdopodobnie tragicznie. Nie wspominam nawet o dodatkowym kłopocie dla developerów.
  2. Wcześniejsze atrapy iPada 2 sugerowały, że będzie on ciut mniejszy od obecnego. Być może nie tylko ramka wokół ekranu, ale również sam LCD ulegnie minimalnemu zmniejszeniu, na przykład z 9.7″ do 9.6″ — to naturalnie tłumaczyłoby wyższe DPI przy tej samej rozdzielczości.

Jak zwykle pozostaje nam czekać i ewentualnie przewidywać. Wbrew poglądom innych polskich bloggerów, uważałem od początku (co mogliście usłyszeć w Nadgryzionych), że druga wersja iPada będzie posiadała dwie kamery. Pamiętacie wszystkie reklamy FaceTime, gdzie mama pokazuje dziadkom jak tatuś bawi się z dzieckiem? Kiedy mama pokazuje zabawę dziecka, podczas gdy tatuś-żołnierz ma łzy w oczach?1 To czyste polowanie na ludzkich uczuciach i nie wierzę, że odpuszczą możliwość wykorzystania tego samego schematu w przypadku nowego iPada.

To co jednak bardziej mnie interesuje to czy iPad dostanie więcej niż 512 MB RAMu, dwurdzeniowy procesor i czy będzie wykonany z innych niż dotychczas materiałów.

  1. No dobra — łez nie pamiętam, ale wiecie o co chodzi.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.