Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

"Chrome OS mógłby zastąpić 60% komputerów z Windows"

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Linus Upson z Google rozmawiał wczoraj z NYTimes i wypowiedział kilka chyba nie do końca przemyślanych słów:

Mr. Upson says that 60 percent of businesses could immediately replace their Windows machines with computers running Chrome OS.

Słowem kluczowym w tym zdaniu jest could, czyli mógłby. Mógłby, gdyby można było go kupić. Mógłby, gdyby był dostępny. Być może będzie mógł jak się pojawi pod koniec 2010. Tylko czy ktoś zastąpi korporacyjne stacjonarne komputer netbookami? Tanimi netbookami? Z małymi ekranami?

He also says he hopes it will put corporate systems administrators out of work because software updates will be made automatically over the Web.

Tutaj p. Linus strzelił już sporego babola. To przede wszystkim administratorzy systemów będą decydowali jaki sprzęt jest im potrzebny, a jakoś wątpię, żeby zachęcali swojego pracodawcę do zakupu sprzętu, który może wg. Upsona, pozbawić ich pracy. Fakt, że szefowie administratorów mogą odgórnie zarządzić pewne zmiany, ale z drugiej strony … czy na pewno chcą być zdani na łaskę Google, zastanawiając się gdzie podziewa się ich spec, który zawsze wszystko doprowadzał do porządku w try miga?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Pingback: Tweets that mention “Chrome OS mógłby zastąpić 60% komputerów z Windows” | blog.moridin.pl -- Topsy.com()

  • Jakieś nieprzemyślane brednie. Chrome OS do korporacji?
    O ile pamiętam trzeba mieć konto Google do logowania, czyli automatycznie wykupić Google Apps dla korpo…
    Lekko niepoważny ten Pan, tym bardziej że to Linux z przeglądarką i nic więcej.

  • Rad3ks

    Ja uważam, że jest to dosyć przemyślane. Na razie nie wiem prawie nic o Chrome OS i dowiem się dopiero jak go zobacze, ale sądzę, że w pewnych firmach, lub działach firm, takie rozwiązanie się może sprawdzić. Prawdopodobnie jest to lekki systemik, a google daje nam biurowe historie za free tyle, że tak jak kolega wcześniej wspomnial, potrzebne jest konto google. Jeśli nawet wypowiedz z korporacyjnym sprzetem jest nie trafiona, tak po prawdzie jest wielu uzytkownikow ktorzy tylko korzystaja z internetu, muzyki i filmow – nic poza to.