Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Logitech Revue i Google TV

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Na Spider’s Web dzisiaj pojawił się wpis na temat Google TV.

Logitech zaprezentował światu pierwszy zestaw medialnego centrum rozrywki domowej z wykorzystaniem Google TV.

Wszystko wygląda pięknie poza… klawiaturą, którą będzie się Logtiech Revue obsługiwać.

Klawiatura jest opcjonalna i całość można obsługiwać bez niej. Nie zmienia to jednak faktu, że z wszystkimi bajerami cena zaczyna bardzo mocno wzrastać. Ponad $400 to już nie przelewki …

Osobiście brakuje mi więcej wejść HDMI — tylko jedno do podłączenia dekodera to dla mnie zdecydowanie za mało. Do tego dochodzi fakt, że będzie to kolejne pudełko pod telewizorem, obok wspomnianej skrzyni od satelity, amplitunera, PS3 i paru innych.

Niestety mam wrażenie, że u nas w kraju jeszcze przez długi czas nie będzie sensownej alternatywy. Chciałbym mieć jedno pudło w stylu Apple TV, które będzie integrowało się z OS X, iPhone i iPad. Dodatkowo integracja z Windows, Windows Phone 7 i Androidem jest też wskazana — a może kiedyś przejdę do konkurencji? Oczywiście VOD jest obowiązkowe (ale w HD!) tak jak i dostęp do seriali (House M.D. itp.) oraz programów rozrywkowych. Generalnie zamiast tradycyjnych kanałów chcę mieć możliwość kompozycji własnego programu wybierając pozycje z rożnych stacji TV. Pozostawiłbym jedynie programy newsowe typu TVN24, BBC News, itd.

Aha — powyższe rzeczy powinny znajdować się wewnątrz Playstation 3 ze względu na gry i Blu-Ray. ;-]

Marzenia marzeniami — ciekawy jestem jednak jak nowa koncepcja Google na telewizję spisuje się w rzeczywistości. Tak jak nie planuję (dopóki nie będzie w Polsce filmów w iTunes Store) kupować Apple TV, tak i propozycja konkurencji mnie dzisiaj nie interesuje jako konsumenta. Niestety to wszystko są próby dostarczenia użytkownikom „czegoś więcej niż telewizja”. Pytanie czy to w ogóle interesuje większość typowych abonentów kablówek i platform cyfrowych?

P.S. Wpis zmodyfikowany, bo odechciało mi się polemiki.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.