Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Długie inicjowanie klawiatury bluetooth po obudzeniu Maca

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Ostatnio miałem niemiłe doświadczenia z przebudzaniem się mojego iMaca. Problemem było długie łączenie się klawiatury bezprzewodowej Apple z komputerem — mam wyłączoną opcję budzenia z klawiatury, ponieważ w nocy czasami sam z siebie wstawał. Po wciśnięciu przycisku On/Off zapalał się ekran z pytaniem o hasło, tablet działał oczywiście (po kablu), ale ekran zdążył zgasnąć zanim klawiatura wyświetliła komunikat keyboard connected.

Problem okazał się banalnie prosty — otóż miałem dodane kilka telefonów znajomych i innych urządzeń do listy BT (na screenshotcie już wywalone) i OS X widocznie próbował najpierw się z nimi połączyć.

Polecam po prostu wywalić urządzenia z których nie korzystacie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Adam

    Witam mam pytanie Po uruchomieniu mbpro 2008 System wstaje ale jak chce cos zrobic wyskakuje pilka plażowa i już tak zostaje Masz moze jakies pomysly Co to moze powodowac pozdrawiam

  • Hmm dobrałbym się przede wszystkim do konsoli („Console” w /Applications/Utilities/Console) i zobaczył co tam się dzieje. Spróbuj uruchomić w Safe Mode też lub ewentualnie w trybie „bez grafiki” – wyleciała mi nazwa z głowy – tam gdzie masz sam terminal tekstowy.