Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

AndroidStation — mogłoby być pięknie

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Engadget dzisiaj szaleje — najpierw informacje o iTV od Apple, a teraz ciekawostki o interesującym telefonie od Sony Ericsson, logiem Playstation i Google. Ale nie do końca …

O szczegółach przedsięwzięcia możecie poczytać w linku na końcu tego wpisu, ale w skrócie powiem że chodzi tutaj o telefon o budowie landscape slider, tyle że zamiast klawiatury qwerty ma wbudowany pad rodem z PSP (Go). Pomysł bardzo ciekawy, telefon pewnie drogi, ale czego to rodzice nie zrobią dla swoich dzieci …

Mogło być pięknie, a wyszło jak zwykle.

Znane przysłowie w tym wypadku powinno nawiązywać do tego czego Google i Sony nie robią, a raczej robią — na odwal się. Chodzi mi mianowicie o plany Microsoftu, aby połączyć granie na Windows Phone 7 z Xbox. Generalnie rozchodzi się o to, że przesiadając się z telefonu na konsolę, grę kontynuujemy od miejsca w którym ją przerwaliśmy. Oczywiście nie będzie to dotyczyło ambitnych pozycji zajmujących więcej miejsca na płycie czy dysku niż pojemność przeciętnego smartphone. Idea jest jednak zacna — nie mylić z Orange, któremu daleko do tej cechy.

Jako, że sam jestem użytkownikiem Playstation 3 to raczej unikam (czyt. uciekam jak przed gangiem pijanych dresów) czegokolwiek związanego z MSFT. Niestety, Sony jest pod tym względem mało ambitne — pomysł utrzymania ciągłości w grze na rożnych platformach jest znakomity i być może z czasem konkurowałby z Facebookiem.

Mam nadzieję, że do czasu pojawienia się Android 3.0 minie wystarczająco dużo czasu, aby dać konkurencji iPhone bardzo solidną platformę do grania. Tym samym Apple mogłoby postarać się o zbliżony system łączący iPady, iPody touch i iPhone’y z iTV (ex-Apple TV). Jak już wielokrotnie wspominałem — nasze iUrządzenia byłyby interfejsem do interakcji z telewizorem. Naprawdę chiałbym zobaczyć Plants vs. Zombies na dużym ekranie z możliwością grania ciągłego.

Nadchodzą ciekawe czasy … tylko dlaczego tak duże korporacje zatrudniające sporo ludzi o ponad przeciętnej inteligencji, jednocześnie marnotrawią innowację i pochodzą do tematu lekceważąco?

Dlaczego mają to w dupie?!?!?!??111

Więcej: Playstation-like gaming on Android

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.