Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Montuj iPhone, iPad i iPod jako dysk [Mac/Win]

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Jeśli chcecie podłączyć swojego iPod touch, iPhone lub iPad do Mac OS X lub Windows to wystarczy pobrać aplikację nazwaną Phone Disk.

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest fakt, że działa to bez jailbreaka! Oraz fakt, że program jest darmowy do 1-ego września! Na dodatek dostajemy darmowe upgrade’y pod warunkiem, że wprowadzimy kod przed podaną datą.

Procedura jest dosyć prosta — wystarczy zainstalować aplikację na OS X 10.5/10.6 lub Windows (wymagane iTunes 9) i podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Nie testowałem tego jeszcze z powodu późnej pory, więc czekam na Wasze wrażenia. Dodatkowo można podłączać równocześnie kilka urządzeń opartych na iOS / iPhone OS.

Jak widać na powyższych screenie, telefon czy iPod/iPad jest widoczny w Finderze jak zwykły dysk twardy — duży plus za prostotę.

Dajcie koniecznie znać jak to się spisuje w praktyce. Jak będziecie rejestrowali aplikację to producent podaje ten kod do wykorzystania:

2H96A-QK7MX-8GEYK1V-ZR6S8

Przypominam jeszcze raz — musicie to zrobić przed 1. września 2010.

Smacznego!

Link: Phone Disk

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Korzystam z tego programiku już od paru dni. Napiszę tylko tyle, bo więcej chyba nie trzeba, że aplikacja działa tak jak ma działać – czyli podłączasz iPhone/iPad/iPod’a pod USB i po chwili pokazuje się w Finderze jako dysk. W preferencjach można ustawić, gdzie się chce mieć dostęp, do wybory mamy dwa miaejsca – domyślnie jest to folder Documents, ale jeśli ma się swoje urządzenie zjailbreakowane, to można wybrać jako ścieżkę katalog główny, czyli „/”. Aplikacja prosta i użyteczna, polecam :)

  • yahuto

    to ja tylko dodam od siebie cytat ze strony glownej programu:
    „Until September December 1st 2010, we’re giving away Phone Disk to everyone for free!”

    wiec program mamy do grudnia ;-)