Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

PhotoFramePlus dla iPad

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Właściciele iPada wiedzą najlepiej, że wbudowana aplikacja do wyświetlania zdjęć nie jest najwyższych lotów. Przede wszystkim jest dosyć uboga lista opcji …

Na szczęście na pomoc może przyjść nam PhotoFramePlus od firmy ChilliX — ramka i kalendarz w jednym. Teraz już nie musimy marnować miejsca na ścianie na czytelny kalendarz, a ramkę na zdjęcia możemy oddać babci Stasi.

Aplikacja ma dwa tryby wyświetlania — do dyspozycji jest widok samego kalendarza, niestety bez możliwości pokazania eventów z wbudowanego kalendarza. Wynika to z ograniczeń samego iOS 3.2, który zwyczajnie nie umożliwia dostępu do niego. Być może iOS 4 w wersji iPadowej to rozwiąże — jest dodawanie pozycji do kalendarza w najnowszej wersji, nie wiem jednak jak wygląda pobieranie już istniejących. Miła byłaby możliwość robienia odręcznych notatek w stylu Penultimate.app, którego pokazywałem kilka tygodni temu.

Można zdecydować się też na widok wybranych zdjęć z naszej galerii wraz z nałożonym kalendarzem (widok miesięczny). Niestety samo dodawanie zdjęć jest dosyć irytujące — wchodzimy do eventów i pojedynczo zaznaczamy wybrane fotografie. Po kilku już się więcej nie chce; brakuje możliwości zwyczajnego wybrania całego wydarzenia.

Jak widać na powyższym screenshotcie, możemy zdefiniować sobie do czterech galerii. Pory roku?

Do naszej dyspozycji jest jeszcze kilka funkcji, które delikatnie zmieniają wygląd „ramki na zdjęcia”, takie jak dzień od którego rozpoczyna się tydzień czy wyświetlanie numerów tygodni.

Aplikacja jest stosunkowo tania — kosztuje € 2,39. Za tą kwotę oferuje nieznacznie większe możliwości od wbudowanego trybu slideshow, ale dla niektórych ładny kalendarz może przechylić szalę i skusić do jej zakupu. Potencjalną wadą, dla osób które korzystają z blokady iPada kodem PIN, jest brak zabezpieczenia naszych danych przed osobami trzecimi.

Ocena ma być zachętą do uaktualnienia aplikacji o nowe funkcje. Mam przede wszystkim nadzieję, że zostanie poprawione dodawanie zdjęć — jest to obecnie największą przeszkodą w sprawnym i ergonomicznym korzystaniu z programu.

Ocena: 3/5

Link: PhotoFramePlus w App Store

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.