Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

WoW, tyle że Starcraft — pierwsze wrażenia

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Właśnie zakończyłem swoją pierwszą potyczkę w Starcraft II (lub jak kto woli — Starcraft 2) od Blizzard. Trwała półtorej godziny … czas w którym byłem całkowicie obojętny na otaczający mnie świat.

Grafika

Gra uruchomiła się w trybie 1920×1080 na moim iMac 27″ (ekran 16:9). Prawie wszystkie detale były włączone na maksa, poza efektem głębi ostrości oraz odbić na wodzie. Po przestawieniu na 2560×1440 w 32 bitach nadal wszystko chodziło płynnie i bez najmniejszego potknięcia! Niesamowite! Dopiero włączenie wspomnianych opcji spowolniło nieznacznie grę … Następne testy przeprowadzę na 1920×1080 przy maks detalach.

Muzyka

Muzyka i dźwięki z gry są fenomenalne. Otaczają i wciągają w grę, całkowicie zagłuszając RL1. Bardzo zbliżone do oryginalnego SC, tyle że tak jakby pełniejsze i głębsze. Bardziej wyraziste!

Klimat

Sam klimat/atmosfera panujące w grze jest powalająca — nie wiem czy to ma związek z dużym ekranem (27″ wypełnia wzrok), ale dotychczas nieznana z pierwszej części mroczność całkowicie nas izoluje od wszelkich innych bodźców. Czekamy na jakikolwiek sygnał ataku, zbroimy się, muzyka dostosowywuje się do spokoju lub akcji — fantastyczne wrażenia. Przywodzi mi na myśl moje odczucia podczas oglądania Silent Hill2 w kinie.

RL

Mam nadzieję, że uda mi się opanować i nie dam się wciągnąć w tą marnującą czas zabawę. Wystarczy, że przez półtorej godziny siedziałem wlepiony w ekran, skupiony, zdenerwowany i podniecony! Emocje przednie! Byłem całkowicie obojętny na otaczający mnie świat, ani razu nie pomyślałem nawet, żeby zapalić papierosa, przestałem zwracać uwagę na to co moja druga połówka robi. Przerażające, ale jakże ekscytujące!

Jak zapewne zauważyliście … gra mi się wstępnie podoba. ;-) Trafia na mój wishlist.

Mam nadzieję, że uda mi się nagrać screencast z rozgrywki … Ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić, aby SC2 nadal wydajnie pracowało?

  1. Real life.
  2. Polecam jak chcecie się troszkę przestraszyć.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.