Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad — odpowiedzi na pytania (1)

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Slideshow -- iPad jako ramka do zdjęć

Jako, że wiele osób ma pytania dotyczące iPada to poprowadzę cykl odpowiedzi na nie — proszę o kontakt na Twitter lub poprzez formularz kontaktowy na tej stronie. Najwygodniej oczywiście skorzystać z komentarzy poniżej. Obecnie niestety niedziała mi Blipman i nie mam sekretarki, ale postaram się też śledzić blipa.

^golabek pyta:

Grzeje się bardzo, przy np. oglądaniu YouTube HD?

Odpowiedź:

W ogóle. Plecy ma zimne.

^ephppl pyta:

Jak z wagą i baterią?

Odpowiedź:

Po wyjęciu z pudełka (100% naładowania!) działał mi przez ponad 14 godzin i po tym czasie pokazał, że pozostało 40% baterii. Byłem w szoku. Oglądanie YouTube czy video podcastów (co robiłem dzisiaj) jest jednak bardziej baterio-żerne, ale na oko i tak wytrzyma sporo ponad deklarowane 10 godzin.

Pytanie:

Czy wyłącza się na słońcu?

Odpowiedź:

Dzisiaj spędziłem kilka godzin z iPadem na dworze i pomimo, że stał się lekko ciepły (a mi było wręcz gorąco) to nic się nie stało. Fakt, że temperatura w cieniu wynosiła 15 stopni C.

Pytanie:

Czy zdjęcia zajmują na iPadzie tyle samo miejsca co na Maku?

Odpowiedź:

Nie. Zdjęcia są optymalizowane tak jak na iPhone. Moja prawie 40GB biblioteka iPhoto po przeniesieniu na iPad zajęła nieco ponad 6.8GB.

Zapraszam z pytaniami do komentarzy, na Twitter lub do formularza kontaktowego.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • No to i ja mam pytanie, jest kilka przeglądarek dodatkowych na iphone, jak one się zachowują na iPadzie?

  • Z iPhoto współpracuje, a jak z Aperture? Też się da?

  • @ujemny: cos konkretnego masz na mysli? Nie korzystam z innych niz Safari a na iPad staram sie korzystac tylko z natywnych aplikacji.

  • @Miłosz: nie mam teraz na iMac Aperture natomiast jesli da sie z iPhone to z iPad na 99% tez powinna byc mozliwosc. Tak naprawde to zalezy to od implementacji iTunes.

  • Hubert

    Ja również mam pytanie. Otórz w polsce ePub nie jest tak popularny jak np. PDF i to właśnie w PDF posiadam wiele książek które chciałbym czytać w podróży. Czy i jak można to zrobić?

  • Sensownym rozwiazaniem jest na pewno Air Sharing HD lub GoodReader for iPad. Oba Mama sensowne mozliwosci czytania PDF. Sa tez programy do konwertowania PDF na ePub – wkrotce o tym napisze.