Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Shape Collage 2.5

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Shape Collage logoPrzed chwilą wpadł mi w ręce bardzo ciekawy i darmowy program o nazwie Shape Collage 2.5. Służy do tworzenia, jak sama nazwa wskazuje … collageu na podstawie naszych własnych zdjęć. Ma swoje plusy i minusy, jednak jego szybkość jest najważniejsza – generowanie finalnych obrazków o niemałych rozmiarach (71 megapikseli, 12696 x 1971 px) trwa kilka sekund.

Interfejs jest banalnie prosty i dzieli się na trzy części. Z lewej strony dodajemy nasze zdjęcia, z prawej ustawiamy opcje, a w środku mamy podgląd finalnego obrazku lub jego podglądu.

Shape CollageDużym minusem jest przymus uruchomienia iPhoto jeśli to z niego chcemy pobrać zdjęcia. Niestety nie można się do biblioteki dobrać bezpośrednio z okna dialogowego Shape Collage.

W prawym panelu mamy sporo opcji – predefiniowane kształty jak prostokąt czy serce lub dla bardziej wymagających możemy również tworzyć własne napisy lub narysować odręcznie obiekty. Poznanie funkcjonalności całości nie zajmuje wiele czasu i chyba najlepszą opcją jest po prostu eksperymentowanie.

Makowe ABC Collage 1000px

Stworzyłem ten napis z ciut ponad 400 zdjęć – oryginalny rozmiar miał ponad 12000 x 1900 px i w formacie PNG zajmuje 25MB. Wydruki można potencjalnie robić w naprawdę sporych rozmiarach …

Program jest dostępny na kilku platformach, m.in. OS X (PPC/Intel), Windows, Linux i innych.

Link: Shape Collage 2.5

Miłego eksperymentowania!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.