Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Freescale uprzedza Apple prezentacją tabletu

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Freescale uprzedził dzisiaj Apple poprzez prezentację swojego referencyjnego projektu tabletu. Dotykowy smartbook miałby mieć 7″ ekran i wykorzystywałby Android lub zoptymalizowanego Linuxa. Wszystko wskazuje na to, że jeśli zostanie wykorzystany własny procesor firmy Freescale i.MX515, to prędkość urządzenia będzie porównywalna z procesorem ARM Cortex-A8 (takie jakie są używane w iPhone 3GS). Zaletą jest sprzętowe dekodowanie video w HD.

Standardem będą 512MB RAM, Bluetooth, GPS, WiFi wraz z 3G i sterowanie domową automatyką (RF4CE) dostępnymi jako opcje. Z powodu poleganiu na internecie dla danych, mógłby mieć tylko 4GB pojemności na dysku flash i kosztować mniej niż $200. W obecnej formie ma potencjał na 64GB wewnętrznej pojemności i mógłby polegać na kartach microSDHC dla dodatkowych danych. Zewnętrzne klawiatury też byłyby możliwe do podłączenia.

Producenci zewnętrzni uzyskają dostęp do projektów w lutym 2010 i teoretycznie pierwsze sztuki mogłyby wejść na rynek w lecie tego samego roku, chociaż Freescale nie podał żadnych nazw potencjalnych klientów.

Odsłona tego koncepcyjnego produktu jest zaledwie na trzy tygodnie przed specjalnym wydarzeniem Apple (26 27 stycznia 20091), na którym spodziewana jest prezentacja 10″ tabletu z logiem jabłuszka. Podejrzeń tradycyjnie jest wiele, a prawa wydziej na jaw już wkrótce.

Źródło: Electronista | Zdjęcia: Electronista

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.