Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Facebook na iPhone z Push

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

facebook_logoPojawił się dawno oczekiwany update Facebook do wersji 3.1, który między innymi udostępnia Push Notifications. Od rana jeszcze nie miałem przyjemności żadnego otrzymać, ale mam nadzieję że wkrótce coś się pojawi.

Drugą nowością jest możliwość synchronizacji naszych iPhone’owych kontaktów z tymi na Facebooku oraz podmianę istniejących zdjęć w telefonie na te z FB.

Jak to zobaczyłem to pomyślałem, że będzie to świetna funkcja – niestety po wejściu do ustawień zauważyłem, że jest możliwość tylko i wyłącznie dwukierunkowej synchronizacji. Możliwość wyboru kieruneku FB -> iPhone byłaby znacznie lepsza, ponieważ podejrzewam, że moje wszystkie służbowe kontakty niekoniecznie sobie życzą pojawieniu się w portalu społecznościowym … mam nadzieję, że ktoś moich danych też tak nie potraktuje …

Co ciekawe – napis na lewym zdjęciu pod Syncing mówi tylko o dodaniu kontaktów (oraz zdjęć i linków) z Facebook do telefonu. Dopiero próba włączeniu skutkuje informacją:

Jeśli włączysz tą funkcjonalność, kontakty z Twojego urządzenia zostaną wysłane do Facebooka, a imiona, zdjęcia i inne informacje z FB zostanie dodane do książki adresowej Twojego iPhone’a. Proszę upewnij się, że Twoi przyjaciele nie mają nic przeciwko Twojego sposobu użycia ich danych osobowych.

Chwała developerom za umieszczenie ostrzeżenia z konkretnymi informacjami.

Prosiłbym Was o jedno – jeśli ktoś to uruchomi to mile widziane byłyby screenshoty (wciskamy Sleep + Home na iPhone równocześnie) oraz jakiekolwiek informacje – oczywiście z zamazanymi danymi osobowymi. Jeśli nie potraficie to zobowiązuję się to zrobić samemu i nie ujawnić nikomu żadnych danych. Proszę o zostawianie info w komentarzach lub przesłania maila za pomocą formularza kontaktowego na górze strony.

FB 01FB 02

Tym samym zapraszam użytkowników FB do zostania fanami Makowego ABC i Blogu – link znajduje się po prawej stronie tego wpisu. Pozostałych zapraszam na BLIP, Twitter oraz przede wszystkim – RSS.

AppleBlog również opublikował informację o update – możecie przeczytać ją tutaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.