Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Integracja Mac OS X i PS3

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Od początku posiadania Maka korzystałem jedynie z najprostszej metody wysyłania plików na PS3 – uruchamiałem wbudowany serwer WWW na OS X i łączyłem się z nim za pomocą WWW Browser na PS3. Pliki wrzucone do folderu ~/Sites/ pojawiały się jako lista w przeglądarce i następnie mogłem je przekopiować na dysk konsoli albo na przykład objerzeć film strumieniując go z Maka po WiFi. W przypadku 802.11n działa to bardzo płynnie i nie miałem żadnych kłopotów.

Web Sharing

Jednak mój przyjaciel również wyposażony w Ps3 i – za moją namową – w Maka postanowił odszukać produkt pozwalający lepiej zintegrować te dwa produkty. Nazywa się Nullriver MediaLink i jego instalacja polega na dodaniu kolejnej ikonki do Preferencji Systemowych. Podesłał mi linka, żebym przetestował jak ten produkt rzeczywiście działa i po paru minutach eksperymentów, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

MediaLink

Proces instalacji polega jedynie na uruchomieniu pliku MediaLink.prefPane. Zostanie on automatycznie dodany do Preferencji Systemowych. Następnie wystarczy aplikację uruchomić przyciskiem Start i voila!

MediaLink Prefs

Owszem, można dostosować dokładnie co nasz Mac ma współdzielić – iTunes, biblioteki Aperture i iPhone oraz wybrane foldery, ale defaultowe ustawienia są wystarczające dla laików. Niestety produkt jest płatny, ale $20 nie powinno być przeszkodą dla kogoś kto często korzysta z tego rozwiązania.

W XMB PS3 (czyli w menu) na kolejnych pozycjach (Video, Audio, Pictures, itp.) pojawi się nowy serwer o nazwie Nullriver MediaLink. Po kliknięciu na ten wpis zostanie wyświetlona struktura folderów, wydarzeń (z iPhoto), playlist (z iTunes) i tak dalej. Pozostanie nam już wybranie co chcemy obejrzeć.

Polecam i wracam do dalszych testów!

Link: Nullriver MediaLink

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Mam ten soft ale rzadko używam. Do strumieniowania DivXów z subami polecam PS3 Media Server Swego czasu pisałem o nim na swoim blogu. Wart uwagi soft. http://tinyurl.com/dj8njb

 • CoSTa: testowałem go przez ostatnie dwa dni i niestety nie chce mi za żadne skarby zobaczyć PS3. Nawet poradniki na stronie developera nie pomogły … może to wynika z braku kompatybilności z 10.6?

 • kongi

  > Nawet poradniki na stronie developera nie pomogły … może to wynika z braku kompatybilności z 10.6?
  raczej coś na poziomie sieci – masz jakies urzadzenia ala router pomiedzy Mac a PS3 ?
  ew mediaserver słucha nie na tym interfejsie sieciowym :)

 • MACiek

  Mam pytanie, a nawet prośbę czy mogę o opis po polsku, tzn. w jaki sposób połączyć mojego MAC-a z PS3 za pomocą tego programu, jak skonfigurować PS3 a jak MAC-a aby się widziały na wzajem. Z góry dziękuję ;)

 • MACiek

  … już sobie poradziłem :)

 • Hehe mowilem ze banalnie prosty :)