Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Integracja Mac OS X i PS3

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Od początku posiadania Maka korzystałem jedynie z najprostszej metody wysyłania plików na PS3 – uruchamiałem wbudowany serwer WWW na OS X i łączyłem się z nim za pomocą WWW Browser na PS3. Pliki wrzucone do folderu ~/Sites/ pojawiały się jako lista w przeglądarce i następnie mogłem je przekopiować na dysk konsoli albo na przykład objerzeć film strumieniując go z Maka po WiFi. W przypadku 802.11n działa to bardzo płynnie i nie miałem żadnych kłopotów.

Web Sharing

Jednak mój przyjaciel również wyposażony w Ps3 i – za moją namową – w Maka postanowił odszukać produkt pozwalający lepiej zintegrować te dwa produkty. Nazywa się Nullriver MediaLink i jego instalacja polega na dodaniu kolejnej ikonki do Preferencji Systemowych. Podesłał mi linka, żebym przetestował jak ten produkt rzeczywiście działa i po paru minutach eksperymentów, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

MediaLink

Proces instalacji polega jedynie na uruchomieniu pliku MediaLink.prefPane. Zostanie on automatycznie dodany do Preferencji Systemowych. Następnie wystarczy aplikację uruchomić przyciskiem Start i voila!

MediaLink Prefs

Owszem, można dostosować dokładnie co nasz Mac ma współdzielić – iTunes, biblioteki Aperture i iPhone oraz wybrane foldery, ale defaultowe ustawienia są wystarczające dla laików. Niestety produkt jest płatny, ale $20 nie powinno być przeszkodą dla kogoś kto często korzysta z tego rozwiązania.

W XMB PS3 (czyli w menu) na kolejnych pozycjach (Video, Audio, Pictures, itp.) pojawi się nowy serwer o nazwie Nullriver MediaLink. Po kliknięciu na ten wpis zostanie wyświetlona struktura folderów, wydarzeń (z iPhoto), playlist (z iTunes) i tak dalej. Pozostanie nam już wybranie co chcemy obejrzeć.

Polecam i wracam do dalszych testów!

Link: Nullriver MediaLink

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.