Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iTunes 9 – Genius Mixes

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Przez ostatnie kilka dni, od momentu pojawienia się iTunes 9 zauważyłem, że wiele osób ma problemy z Genius Mixes – mianowicie nie bardzo wiadomo jak ani gdzie je uruchomić albo są problemy z dodaniem ich do iPod/iPhone … Część kłopotów wynikało po prostu z problemów z serwerami Apple, które odrzucały upload informacji o naszej muzyce. Nie dziwię się, tym bardziej że zaraz po środowym keynote pół świata rzuciło się na update.

Dla niewtajemniczonych – w odróżnieniu od Genius Playlists, (które są ograniczone ilością utworów w liście) Genius Mixes będą grały nasz ulubiony gatunek muzyki aż po armageddon.

iTunes 9 Update GeniusOto przepis na nieskończoną muzykę (jeśli synchronizujemy całą muzykę):

 • Instalujemy iTunes 9 oraz iPhoneOS 3.1 na iPhone/iPod touch
 • W menu Store / Sklep wybieramy opcję Turn On Genius / Włącz Genius
 • Zatwierdzamy wyskakujące pisma prawnicze
 • Klikamy w tym samym menu na opcję Update Genius / Uaktualnij Genius
 • Czekamy cierpliwie na zakończenie procesu uploadu informacji o naszych piosenkach (może to trochę potrwać za pierwszym razem
 • Synchronizujemy iPhone/iPod
 • W aplikacji iPod na dole w zakładkach znajdziemy nową pozycję Genius

Jeśli nie kopiujemy na iPod touch/iPhone całej biblioteki muzycznej to musimy wykonać jeszcze jeden krok – zaznaczyć w zakładce muzyka odpowiednią opcję zgodnie z obrazkiem (od Karola – patrz w komentarzach).

iTunes 9 - Genius Mixes (niepełna biblioteka)

Pamiętajcie, że jeśli dodacie nową muzykę i chcecie, aby była brana pod uwagę w Genius Mixes/Playlists to należy ponownie z menu Store/Sklep wykonać Update Genius / Uaktualnij Genius.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Ta metoda prawdopodobnie zadziała tylko, jeśli mamy zsynchronizowaną z iPodem/iPhonem całą bibliotekę. Gdy są to tylko pojedyncze listy musimy po podpięciu iPhone’a (przykładowo) wejść w zakładkę Muzyka (tam, gdzie wybieramy które utwory/listy/wykonawców etc. chcemy zsynchronizować) i dopiero tam wybrać które miksy chcemy mieć dostępne na naszym urządzeniu.
  Zaznaczyłem to na tym screenie: http://dl.getdropbox.com/u/479850/miksy-genius.png

 • @Karol – dzięki za info. Tej opcji nie mam na swoim iPodzie nano 3G niestety, a na iPhone (jeszcze) mieści się wszystko. :)