Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pierwszy poważny problem – brak pliku

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Dzisiaj uruchomiłem iMovie i pojawił mi się wielce zachęcający komunikat:

Missing Apple Intermediate Codec component. Please reinstall iMovie

czy coś w tym stylu – nie pamiętam słowo w słowo. Szybko przejrzałem wyniki wyrzucone przez Google i okazało się, że brakuje mi pliku w katalogu /Library/QuickTime/, a mianowicie AppleIntermediateCodec.component.

Nie mam pojęcie kiedy zniknął mi z dysku. Prawdopodobnie podczas odinstalowywania Final Cut Studio 2. W każdym razie znalazłem instrukcje jak go przywrócić.

W tym celu potrzebne nam będą dyski instalacyjne dostarczone z komputerem, a konkretnie ten na którym jest iLife ’08 – w moim przypadku był to dysk drugi. Dodatkowo musimy zainstalować aplikację Pacifist 2. Znadziecie tam link do ściągnięcia obrazu, ewentualnie kliknijcie tutaj.

Po zainstalowaniu aplikacji, wkładamy do napędu płytę Mac OS X Install CD 1. Jak widać na zdjęciu przycisk zaznaczony na czerwono jest niedostępny – nie martwcie się – po zamontowaniu płyty przycisk się uaktywni.

Następnie klikamy w Open Apple Install Discs. Ładowanie wszystkiego trwa parę minutek, więc trochę cierpliwości. W trakcie aplikacja poprosi o włożenie płyty numer 2, a na koniec trzeba będzie ponownie włożyć pierwszą.

Na górze znajdziecie okienko Find. Tam należy wpisać AppleIntermediateCodec.component, aby Pacifist odnalazł wymagany plik. Potem trzeba kliknąć w niego prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję Install in original location lub podobnie. Po potwierdzeniu operacji hasłem administratora codec zostanie automatycznie zainstalowany w /Library/QuickTime. Proste prawda? Tylko czemu ten plik zniknął …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.