Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X – Jak instalować programy (cz. II)

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Jak dotąd zauważyłem, że aplikacje przychodzą w trzech generalnych rodzajach – takie, które kopiujemy do katalogu Applications (Programy), z wbudowanym installerem oraz z installerem i programikiem do odinstalowania tegoż oprogramowania.

Pierwsze dwa typy usuwamy poprzez przeniesienie na Kosz, a w trzecim wypadku postępujemy tak jak w Windows, czyli przechodzimy procedurę potwierdzania, że chcemy program odinstalować, klikając parę razy w odpowiedni przyciski. Zdarza się, że funkcja uninstallera znajduje się w opcjach programu, czasami jest skrót do niej w pliku .dmg lub widziałem także możliwość pozbycia się aplikacji w samym installerze.

DMG install Polandroid

Program Polandroid zalicza się do tej pierwszej kategorii. Jak widzicie na załączonym obrazku, pojawiają się nam trzy ikony wewnątrz tego okna (które otwiera się po dwukrotnym kliknięciu w Polandroid.dmg, czyli zamontowaniu go na systemie). Wystarczy przeciągnąć ikonę Polandroid UK na ikonę folderu Applications i już będziecie mieli skopiowany program na dysk twardy, tam gdzie wszystkie pozostałe.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.