Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nietypowa synchronizacja kontaktów z Nokią

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Akurat trafił mi się iPhone do reanimacji, więc przy okazji, dzięki nowemu PwnageTool 2.1, zrobiłem jemu upgrade. Niestety właściciel nowego cacuszka zażądał ode mnie przegrania kontaktów ze starej Nokii 6230i.

Po dłuższym ten-tegowaniu doszedłem do wniosku, że najlepszym sposobem będzie założenie nowego konta na moim Macu. Jednak chciałem zsynchronizować muzykę z mojego konta, a tylko kontakty z nowego, ale o tym za chwilkę.

Na nowym koncie postanowiłem wypróbować dołączony iSync do OS X. Okazało się, że 6230i jest supportowany, więc do nowej książki adresowej na tym testowym koncie udało mi się zgrać wszystkie kontakty z pamięci starego telefonu.

Apple’owy Address Book i Nokia jednak działają trochę inaczej i wszystkie imiona i nazwiska były na niewłaściwych polach, także po paru minutach kopiowania i wklejania udało się nadać im jako taki wygląd.

Następnie uruchomiłem iTunes na tym koncie i od nowa skonfigurowałem iPhone. Ustawiłem mu tylko i wyłącznie synchronizację kontaktów i po paru chwilach już znalazły się na telefonie. Sukces. Teraz pytaniem pozostało co się stanie po podłączeniu go do mojego iTunes …

Po ponownym włożeniu iPhone do docka, ale już na moim koncie, zaznaczyłem tylko sync muzyki oraz aplikacji i o dziwo telefon to zaakceptował – spodziewałem się komunikatu, że jest zsynchronizowany z inną biblioteką, ale widocznie nie dotyczy to kontaktów.

Po dłuższej chwili wszystko było gotowe – muza, kontakty i aplikacje (a konkretnie MotionX Poker) wgrane. Pozostało już tylko skasować w Preferencjach Systemowych nowo założone konto i poczekać na podziękowania od nowego właściciela. ;-)

Może to doświaczenie przyda się na przyszłość.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Wojtek

    Ja mam cudownie namieszane w kontaktach, ale o dziwo wszystko bardzo sprawnie i płynnie działa. MS Office sync <> Nokia e65 sync <> MacBook synchronizuje się z iPhone oraz Gmail. jakakolwiek zmiana w jakimkolwiek urządzeniu prowadzi do zmian w pozostałych. Ciekawe kiedy przez przypadek skasuje sobie wszystkie kontakty na wszystkich urządzeniach. Jedyna koncepcja jak się przed tym zabezpieczyć jest kopia bezpieczeństwa w iPhone.