Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X – Instalowanie programów (cz. I)

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Instalacja programów przebiega zupełnie inaczej niż na PC/Windows.

Pierwszy program jaki ściągnąłem z internetu to Skype, coby mama nie czuła się samotna – poza tym muszę w końcu wypróbować iSight, nie? Po kliknięciu przycisku Download program ściągnął się do katalogu Downloads / Pobrane rzeczy w moim domowym folderze. Plik był w formacie .dmg. Na razie doszedłem do tego, że jest to Makowa forma plików ISO. Takie pliki montuje się po prostu klikając na nie dwukrotnie – system tworzy wtedy na pulpicie pod ikonką Macintosh HD nową ikonkę ochoczo nazwaną Skype i otwiera okienko z dwoma dużymi ikonami: z lewej Skype, a z prawej Applications / Programy. Na stronie producenta każą przenieść ikonke programu na napis Applications – zresztą jest duża strzałka między tymi ikonami.

Po zrobieniu tego, aplikacja instaluje się i ikonka pojawia się na Docku oraz w folderze „Aplikacje”. Teraz pozostaje tylko ‚odmontować’ plik Skype.dmg i skasować go.

Jeśli chcecie, żeby Skype uruchamiał się automatycznie przy każdym restarcie systemu to należy wejść w System Preferences → Accounts i tam można znaleźć zakładkę Login items, w której należy zaznaczyć pozycję w/w programu.

Dodatkowo zainstalowałem Firefox 3 – procedura dokładnie jak w przypadku Skype’a.

Ciekawostka – Zrobiłem testowy restart parę godzin temu, aby zobaczyć jak długo potrwa. 20 sekund później już było wszystko załadowane – szczęka mi opadła.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.